Latvijas prezidente (1999-2007) un Madrides kluba prezidente Vaira Vīķe-Freiberga piedalās Madrides kluba (Club de Madrid) rīkotajās konferencēs

25.10.2019. 17:38

2019. gada 21. un 22. oktobrī Madridē norisinājās konference par Digitālo transformāciju un demokrātijas nākotni (Digital transformation and the future of democracy). Konferences laikā izskanēja svarīgi vēstījumi par izglītības un ētikas nozīmi, ievadot mākslīgā intelekta laikmetu. Konferences dalībnieki uzsvēra, ka mākslīgo intelektu nevar uzskatīt kā demokrātijas draudu, tas drīzāk sniedz jaunus iespējas, lai uzlabotu politisko vidi. Prezidente Vaira Vīķe – Freiberga vērsa uzmanību uz politiķu atbildību jaunajā laikmetā, un atgādināja par ienākumu nevienlīdzības jautājumu risināšanas nepieciešamību, lai izvairītos no sociālās spriedzes.

2019. gada 23. oktobrī prezidente Vaira Vīķe - Freiberga piedalījās konferencē, kas veltīta Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienai. Madrides kluba pašreizējā prezidente V. Vīķe Freiberga konferences laikā atzina, ka Berlīnes mūris bija kā cietums, kurš atgādināja par brīvības trūkumu. Vairākus mēnešus pirms Berlīnes mūra krišanas, 23. augustā, Molotova-Rībentropa pakta 50. gadadienā, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotāji sadevās rokās, lai veidotu cilvēku ķēdi pāri robežām, un miermīlīgi apliecinātu tiekšanos pēc savas neatkarības atjaunošanas. Berlīnes mūra krišana iedvesmoja Baltijas valstu cilvēkus veidot Tautas kustības, kas vēlāk ļāva pieņemt neatkarības deklarācijas. Konferencē piedalījās bijušais Spānijas ministru prezidents Felipe Gonzalezs, kurš dalījās savās atmiņas par laiku, kad krita Berlīnes mūris. Konferenci organizēja Madrides klubs sadarbībā ar Vācijas vēstniecību Madridē un Gētes institūtu.

2019. gada 20. oktobrī notika Madrides kluba ģenerālās asamblejas 18. sēde, kuras laikā tika ievēlēts jaunais Madrides kluba prezidents Danilo Turk (Slovēnijas prezidents no 2007-2012), kurš oficiāli stāsies amatā no 2020. gada janvāra. Vaira Vīķe - Freiberga no 2020. gada būs Kluba direktoru padomē.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā