Māksliniecei Džemmai Skulmei veltīts pasākums Latvijas vēstniecībā Spānijā

06.03.2019. 16:48

2019. gada 5. martā vēstniecība sadarbībā ar Spānijas diplomātijas akadēmiju (Academia de la Diplomacia)  rīkoja latviešu māksliniecei  Džemmai Skulmei veltītu pasākumu ar mākslas zinātnieces Ingas Šteimanes piedalīšanos.

I. Šteimane prezentēja mākslinieci, izceļot Džemmas Skulmes personību un nozīmi Latvijas mākslā. Klātesošajos īpašu interesi izraisīja viņas gleznu cikls, kas veltīts Spānijas tematikai (Velaskesa ietekme), kuras nosaukums ir “Dialogi”. Latvijā  pazīstamā māksliniece Džemma Skulme savos 93 gados turpina radīt mākslas darbus  un piedalās sabiedriskajos pasākumos. Šogad Džemma Skulme saņēma Purvīša balvu par mūža ieguldījumu mākslā.

I. Šteimane apmeklē  Spāniju Džemmas Skulmes izstādes sagatavošanas vizītē, kuras laikā plānots iepazīties ar  iespējamās izstādes vietām. 

Pasākumā piedalījās pārstāvji no Academia de la Diplomacia, mākslinieki no Sevijas (Sevilla), vēstniecības sadarbības partneri un kultūras nozaru pārstāvji.

Vēstniece A.Daudze pastāstīja klātesošajiem par kultūras diplomātijas pasākumiem, kurus  ir veicinājusi vai  īstenojusi vēstniecība 2016. -2018.gados. Diplomātijas Akadēmijas prezidents  Santjago Velo de Antelo (Santiago Velo de Antelo)  kungs izcēla publiskās diplomātijas, īpaši kultūras diplomātijas nozīmi starpvalstu divpusējo attiecību veicināšanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā