Vēstniece A. Daudze sveic latviešu diasporu Spānijā Latvijas starptautiskās atzīšanas 98. gadadienā, apbalvo bērnu zīmējumu konkursa “Mana Latvija. Skats no Spānijas” uzvarētājus un pateicas deju kopai “LUSTE”

26.01.2019. 17:20

26. janvārī vēstniece Argita Daudze vēstniecības Spānijā telpās uzrunāja latviešu diasporu Latvijas starptautiskās atzīšanas 98. gadadienā. Vēstniece izcēla šīs dienas nozīmi Latvijas vēsturē. Vēstniece pieminēja Latvijas diplomātu lomu valsts kontinuitātes nodrošināšanā Aukstā kara periodā, tai skaitā arī Latvijas diplomātisko pārstāvi Spānijā Robertu Kampusu. Kopš 1921. gada 26. janvāra Latvija neatsaucami un pastāvīgi ir uz pasaules kartes.

Svinīgā pasākuma laikā vēstniece pasniedza iepriekšējā Latvijas Ministra prezidenta Māra Kučinska pateicības rakstu Spānijas latviešu deju kopai “Luste” par dalību Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos. Šo pateicības rakstu ieradās saņemt visi deju kopas dejotāji kopā ar ģimenēm. Deju kopa “Luste” dibināta 2013. gadā un to vada talantīgā dejotāja Ilze Bērziņa.

Turpinājumā vēstniece sveica ar diplomiem un balvām bērnu zīmējumu konkursa “Mana Latvija. Skats no Spānijas” uzvarētājus un dalībniekus. Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, vēstniecība 2018. gada nogalē izsludināja zīmējumu konkursu ar mērķi veicināt Spānijā dzīvojošo Latvijas bērnu interesi par Latviju, Latvijas valsts un valstiskās 100 gadu pastāvēšanas nozīmi. Konkursam tika iesniegti 21 zīmējums no dažādiem Spānijas reģioniem. Konkursā aktīvi piedalījās Madrides latviešu skolas „Sprīdītis” un apvienotās Valensijas, Alikantes un Mursijas latviešu bērnu skoliņas “Ābelīte” audzēkņi skolotāju Daces Krenkles un Ievas Inces vadībā. Mazo mākslinieku darbus vērtēja Latvijā slavenie mākslinieki – Ivars Heinrihsons un Helēna Heinrihsone. Uz apbalvošanas ceremoniju vēstniecībā konkursa uzvarētājus, kuri bija pārsvarā no Madrides reģiona, pavadīja viņu ģimenes, bet pirmās vietas ieguvēja Anastasija Korovina ar ģimeni atbrauca no tālajām Kanāriju salām.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā