Vēstniece A. Daudze sveic Latvijas starptautiskās atzīšanas 98. gadadienā un tiek uzņemta Diplomātijas akadēmijā

25.01.2019. 21:23

25. janvārī vēstniece Argita Daudze ar uzrunu sveica lūgtos viesus Latvijas starptautiskās atzīšanas 98. gadadienā. Uzrunājot klātesošajos, vēstniece akcentēja šīs dienas nozīmi Latvijas vēsturē, izceļot to, ka kopš 1921. gada 26. janvāra Latvija neatsaucami un pastāvīgi ir uz pasaules kartes. Vēstniece pieminēja Latvijas diplomātu lomu valsts kontinuitātes nodrošināšanā Aukstā kara periodā, tai skaitā arī Latvijas diplomātisko pārstāvi Spānijā Robertu Kampusu, kura dēls Īvs Kampus bija klāt šajā pasākumā.

Svinīgās pieņemšanas laikā vēstniece pasniedza Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atzinības rakstu Pasaules līderu alianses – Madrides kluba ģenerālsekretārei Marijai Elenai Aguero par Latvijas tēla spodrināšanu, popularizēšanu un veidošanu ārvalstīs. Club de Madrid apvieno demokrātisko valstu bijušos vadītājus. Pašreizējā kluba prezidente ir Latvijas prezidente (1999-2007) Vaira Vīķe - Freiberga.

Pasākuma turpinājumā Spānijas Diplomātijas Akadēmija pasniedza vēstniecei Argitai Daudzei diplomu un goda zīmi, ar kuru tiek uzņemta Goda akadēmiķes statusā. Diplomātijas Akadēmiju ir izveidojuši prominenti spāņu diplomāti, ar mērķi vienot diplomātus, kā arī profesionāļus, kuri ir saistīti ar diplomātijas pasauli. Akadēmijā ir vairākas darba grupas, kuras veic izpētes darbus par vēsturiskām, kultūras un politiskām tēmām. Akadēmijas biedri pilda padomdevēju funkcijas dažādās institūcijās.

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Ārlietu ministrijas Eiropas divpusējā departamenta ģenerāldirektore Aurora Mehija, Diplomātijas Akadēmijas vadītājs, tās pastāvīgie locekļi - Spānijas vēstnieki, goda konsuli, Club de Madrid biroja darbinieki, Latvijas uzņēmumu pārstāvji.

1921. gada 26. janvārī Latvijas diplomātu profesionālā darba rezultātā Latvija kļuva par starptautisko attiecību subjektu, kad Parīzes Miera konferences laikā saņēma starptautisko atzīšanu - de iure. Par godu šim ievērojamam notikumam 26. janvāris Latvijas pirmās brīvvalsts laikā bija svinama diena. Spānija Latviju de iure atzina 1921. gada 9. aprīlī, kad tika izveidotas arī diplomātiskās attiecības, kuras pēc Latvijas de facto neatkarības atgūšanas pilnā mērā atjaunoja 1991. gada 27. augustā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā