Izstādes “Māksla no Latvijas. Ivara Heinrihsona donkihotiskie sveicieni Latvijas simtgadē” atklāšana Esquivias, Toledo provincē

16.04.2018. 13:31
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

12. aprīlī vēstniece Argita Daudze kopā ar Eskivias (Esquivias) mēri Milagros del Bario (Milagros del Barrio) atklāja latviešu mākslinieka Ivara Heinrihsona ceļojošo izstādi ar nosaukumu “Māksla no Latvijas. Ivara Heinrihsona donkihotiskie sveicieni Latvijas simtgadē,” kas būs apskatāma  kādreizējā klostera telpās, kas tagad ir pilsētas Domes izstāžu zāle Convento de Capuchinos (Plaza de Don Quijote 2, Esquivias, Toledo) līdz 22. aprīlim.

Atklāšanā piedalījās Eskivias pašvaldības amatpersonas, Servantesa biedrības Sociedad Cervantina vadītājs Antonio Sanchez Gonzales (Antonio Sánchez Gonzalez), vietējie mākslinieki un kultūras mīļotāji. Vēstniece savā uzrunā  pievērsa uzmanību Latvijas vēsturei, filozofa un tulkotāja Konstantīna Raudives draudzībai ar Migelu de Unamuno, Servantesa darba “Dons Kihots” tulkojumam latviešu valodā un izcēla mākslinieka Ivara Heinrihsona saikni ar Servantesa varoni un spāņu mākslu.  Vēstniece citēja Servantesa atziņu “Patiesība dažreiz liecas, bet nekad nelūst, tā uzpeld virs meliem, kā eļļa virs ūdens”, attiecinot to arī uz ideālu lomu dzīvē.

Eskivias pilsēta, kas atrodas Toledo provincē īpaši izceļas kā vieta, kur Migels Servantess apprecējās, dzīvoja, rakstīja un iedvesmojās literatūras šedevram “Don Quijote”. Muzejs-māja, kurā Servantes dzīvoja Casa de Cervantes piesaista tūristus ne tikai no Spānijas, bet arī no citām valstīm.

Izstādē ir apskatāmi īpaši Latvijas simtgadei veltīti 10 zīmējumi ar nosaukumu “Cīņa ar dzirnavām” kā interpretācija par Dona Kihota tēmu un 11 gleznas ar nosaukumu “Zīmes,” kurās atspoguļoti mākslinieka ceļojumos pa Spāniju gūtie iespaidi. Izstāde uzsāka ceļu Kampo de Kriptana februārī un vēlāk ceļos uz Kuenku (Cuenca) maijā.

Informācija presē:

http://thediplomatinspain.com/letonia-celebra-su-centenario-en-esquivias-con-arte-sobre-el-quijote/

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Spānijā
Adrese: Moreto 5 - 1d, 28014 Madride, Spānija 
Telefons: +34 913691362
Fakss: +34 913690020
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

twtr icon-facebook    icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā