Latvijas Republikas un Korejas Republikas divpusējās attiecības

18.04.2018. 11:31

DIPLOMĀTISKO ATTIECĪBU VĒSTURE

Korejas Republika atzina Latvijas Republikas neatkarību 1991.gada 5.septembrī.

1991.gada 22.oktobrī tika nodibinātas diplomātiskās attiecības. No 1993. -2012. gada oktobrim Dienvidkoreja akreditēja savus nerezidējošo vēstniekus Latvijā no Stokholmas.

Kopš 28.02.2018. Korejas Republikas vēstniecību vada Hans Songdžin (Han Seong jin), pirms tam (23.02.2015-27.02.2018.) šos pienākumus veica Mins Kjongho (Min Kyong-ho).

 Kopš 2015. gada septembra Seulā ir uzsākusi darbu Latvijas vēstniecība, kuru vada vēstnieks Pēteris Vaivars (akreditēts kopš 15.01.2016.).

Seulā darbojas Latvijas goda ģenerālkonsuls Kvons Kjunghuns (Kwon Kyoung-hoon).

Sākot ar 2017. gada 10. maiju, Korejas Republikas prezidents ir Mūns Džēins (Moon Jae-in).

 

SADARBĪBA IZGLĪTĪBAS JOMĀ

Latvija sadarbojas ar Korejas starptautiskās sadarbības aģentūru (Korean International Co-operation Agency/KOICA). Latvijai tiek piedāvātas dažādas apmācību programmas un semināri, kuros ir piedalījušies speciālisti no Ārlietu, Finanšu, Ekonomikas ministrijām, kā arī no Pašvaldību savienības, Mazo un vidējo uzņēmumu un amatniecības sadarbības padomes.

2007.gadā Korejas Valodas institūtā (Korean Language Institute) Seulā divu semestru programmā "Korean language, culture and history" piedalījās Latvijas studentes no Rīgas Juridiskās augstskolas. Studijas sponsorēja Latvijas goda konsuls Dienvidkorejā Kvons Kjunghūns.

2008. gada septembrī Latvijas Universitāte noslēdza sadarbības līgumu ar Kyungpook Nacionālo Universitāti, kas paredz apmaiņu ar studentiem un pasniedzējiem ekonomikas un sociālajās zinātnēs. Apmaiņas programmas ietvaros 2009. gadā Latvijas Universitātē studēja četri studenti no šīs Dienvidkorejas augstskolas, bet 2010. gada pavasara semestrī bija divi studenti.

2008. gada jūnijā Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte noslēdza sadarbības līgumu ar Kyungpook Nacionālo universitātes Ekonomikas un biznesa administrācijas koledžu.

2011.gada 21.novembrī stājās spēkā Latvijas Republikas valdības un Korejas Republikas valdības līgums par sadarbību kultūrā, izglītībā, jaunatnes lietās un sportā.

Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē kopš 2013. gada septembrī tika uzsākta programma korejiešu valodas un kultūras studijām, kā arī, lai padziļinātu šīs zināšanas, ir atvērts Korejas studiju centrs (2016. gada 23. februārī) un, Rīgas Tehniskās universitātes telpās Kronvalda bulvārī 3, Rīgas Karaļa Sedžonga institūts (2016. gada 21. septembris).

2016./2017. mācību gadā kopumā Latvijā studē 53 ārvalstu studenti no Korejas (29 no tiem studē RTU, 18 – LU, 3 – Biznesa augstskolā “Turība”, 2 – Baltijas Starptautiskajā akadēmijā un 1 Liepājas Universitātē).

2017. aprīlī LU HZF Korejas studiju centrs noslēdza sadarbības līgumu ar Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas bibliotēku, kas studentiem un pētniekiem Latvijā dos iespēju iegūt tiešu piekļuvi bibliotēkas digitālajam akadēmisko rakstu arhīvam.

Latvijas stipendijas ārvalstu studentiem: http://www.viaa.gov.lv//eng/international_cooperation/scholarships_gov/latvian_scholarships/

Korejas valdības stipendijas ārvalstu studentiem: https://www.studyinkorea.go.kr/en/sub/gks/allnew_invite.do

 

SADARBĪBA KULTŪRAS JOMĀ

2011. gada 19. oktobrī Rīgā tika parakstīts Latvijas Republikas valdības un Korejas Republikas valdības līgums par sadarbību kultūrā, izglītībā, jaunatnes lietās un sportā. Līgums stājās spēkā 2011. gada 21. novembrī.

 

NOZĪMĪGĀKĀS VIZĪTES

Latvijas amatpersonu vizītes Dienvidkorejā

 

2018. gada 20.-26. februāris

2018. gada 8.-15. februāris

2017. gada 21. marts

2016. gada 17.-21. oktobris

2015. gada 20. - 21. aprīlis

 

Latvijas Republikas aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa vizīte uz Dienvidkoreju

 

Latvijas Republikas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizīte uz Dienvidkoreju

Baltijas valstu un Dienvidkorejas politiskās konsultācijas Seulā (Latvijas delegāciju vada Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Marģers Krams)

 

Saeimas Ārlietu komisijas vizīte Korejas Nacionālajā Asamblejā, Seulā

Latvijas un Dienvidkorejas divpusējās politiskās konsultācijas (Latvijas delegāciju vada
valsts sekretārs A.Pildegovičs)

2013.gada 21. – 24. maijs Saeimas priekšsēdētājās Solvitas Āboltiņas vizīte Dienvidkorejā
2012.gada 27.-29.novembris Aizsardzības ministra Arta Pabrika vizīte Dienvidkorejā
2011. gada 8.-11. jūnijs

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis oficiālā vizītē apmeklēja Dienvidkoreju un tikās ar Dienvidkorejas prezidentu Lī Mjunbaku (Lee Myung-bak), premjerministru KIMU Hvansiku (KIM Hwang-sik), Korea Foundation, "Samsung Electronics" un vairāku nozaru asociāciju pārstāvjiem. Ministru prezidentu pavadīja uzņēmēju delegācija, un vizītes ietvaros viņš piedalījās Korea Importers Association (KOIMA) rīkotās izstādes Import Goods Fair pasākumos, atklāja tūrisma semināru „Latvia – New Destination in Northern Europe”.

2010.gada 22. marts

Seulā notika Latvijas un Dienvidkorejas ārlietu ministriju divpusējās politiskās konsultācijas. Latvijas delegāciju vadīja valsts sekretārs Andris Teikmanis.

2009.gada 18.-21.janvāris

Ministru prezidents Ivars Godmanis darba vizītē uzturējās Dienvidkorejā un tikās ar Dienvidkorejas prezidentu Lī Mjunbaku (Lee Myung-bak), premjerministru Hanu Sungso (Han Seung-soo), transporta un finanšu ministriem, kā arī "Samsung Electronics" un nozaru asociāciju pārstāvjiem.

2008.gada 15.-16.jūnijs

Dienvidkorejas Džedžu (Jeju) salā finanšu ministrs Atis Slakteris piedalījās ASEM (Asia Europe Meeting) finanšu ministru konferencē. Konferences ietvaros Atis Slakteris un Dienvidkorejas Stratēģijas un finanšu ministrs Manso Kangs (Man-soo Kang) parakstīja Latvijas Republikas valdības un Korejas Republikas valdības konvenciju Par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem.

2008.gada 19-20.maijs

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers, LIAA direktors Andris Ozols, Rīgas lidostas, Rīgas Brīvostas, Ventspils ostas un "Latvijas dzelzceļa" pārstāvji apmeklēja Dienvidkorejas ostas pilsētu Pusanu, kur tikās ar pilsētas, ostas un transporta uzņēmuma "Hyundai Merchant Marine" vadību.

1996.gads

Dienvidkoreju apmeklēja Latvijas ārlietu ministrs Valdis Birkavs.

1991.gads

Dienvidkoreju apmeklēja Latvijas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns.

Dienvidkorejas amatpersonu vizītes Latvijā

2017. gada 15.-17. novembris

2016. gada 7. marts

2015. gada 27. - 28. aprīlis

Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas Ārlietu un apvienošanas komitejas vadītāja Šim Džē-kvon (Shim Jae-kwon) vizīte Latvijā

 

Baltijas valstu un Dienvidkorejas politiskās konsultācijas Rīgā (Dienvidkorejas delegāciju vadīja Park Čul-min (Park Chul-min), Eiropas lietu direkcijas vadītājs)

 

Korejas premjerministra vietnieka Vu Je Hvanga (Woo Yea Hwang) dalība ASEM (Asia Europe meeting) izglītības ministru sanāksmē Rīgā

2015. gada 29. - 30. aprīlis Korejas transporta viceministra Mr. Hyung-ku Yeo dalība ASEM Transporta ministru sanāksmē Rīgā
2015. gada 8. - 11. marts Korejas Republikas un Latvijas parlamentārās sadarbības grupas vadītāja Džēila Bjuna (Byun, Jae Ill) un deputātes Jonsunas Parkas (Park, Young-sun) vizīte.
2013.gada 2.decembrī

Dienvidkorejas ārlietu ministra vietnieka Lī Kjung-sū dalība politiskajās konsultācijās Latvijā

2011. gada 5.-7. jūlijs

Oficiālā vizītē Latviju apmeklēja Korejas Republikas (Dienvidkoreja) Nacionālās asamblejas priekšsēdētājs Parks Hitē (Park Hee Tae) un viņa vadītā delegācija. Priekšsēdētājs Parks tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, Valsts prezidentu Valdi Zatleru, Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un ārlietu ministru Ģirtu Valdi Kristovski.

2010. gada 19.-21. janvāris

Latviju apmeklēja Dienvidkorejas Nacionālās asamblejas delegācija, kura tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Gundaru Daudzi, Saeimas Ārlietu komisijas un Deputātu grupas sadarbībai ar Dienvidkorejas parlamentu pārstāvjiem.

2007.gada 29.novembris

Latviju apmeklēja Dienvidkorejas Augstākās tiesas tiesnesis Hyong–Won Bae, kurš tikās ar Latvijas Augstākās tiesas priekšsēdētāju Andri Guļānu, lai apmainītos ar viedokļiem par augstāko tiesu darbību.

2007.gada 8.maijs

Latviju apmeklēja Dienvidkorejas Kontroles un inspekcijas valdes delegācija, ko vadīja valdes komisārs Ho-bum Pyun. Bija tikšanās ar Valsts kontrolieri Ingūnu Sudrabu, kura iepazīstināja viesus ar Latvijas Valsts kontroles darba pieredzi.

INFORMĀCIJAS AVOTI

Latvijas divpusējie līgumi ar Dienvidkoreju

2011. gads 19. oktobris - Latvijas Republikas valdības un Korejas Republikas valdības līgums par sadarbību kultūrā, izglītībā, jaunatnes lietās un sportā

2011. gada 8. marts - Latvijas Republikas valdības un Korejas Republikas valdības līgums par vadītāja apliecību savstarpēju atzīšanu un apmaiņu

2008. gada 15. jūnijs - Latvijas Republikas valdības un Korejas Republikas valdības konvencija par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma nodokļiem

2003. gada 22. maijs - Latvijas Republikas valdības un Korejas Republikas valdības līgums par vīzu režīma atcelšanu

1996. gada 23. oktobris - Latvijas Republikas valdības un Korejas Republikas valdības līgums par ieguldījumu veicināšanu un savstarpēju aizsardzību

Noderīgas informācija

Vispārēja informācija par Dienvidkoreju http://www.korea.net/

Dienvidkorejas Parlaments http://korea.na.go.kr/index.jsp

Dienvidkorejas Ārlietu ministrija http://www.mofa.go.kr/eng/index.do

Latvijas vēstniecība Korejā: http://www.mfa.gov.lv/seoul

Dienvidkorejas vēstniecība: J. Alunāna iela 2, Rīga, Latvija

Ceļojuma brīdinājums: http://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/celotajiem/celojumu-bridinajumi/bridinajumi/46842
Latvijas goda ģenerālkonsuls Dienvidkorejā: http://www.mfa.gov.lv/seoul/vestnieciba/goda-generalkonsuls