Latvijas arhitektūrai veltītā izstāde gūst plašu uzmanību Korejā

21.05.2019. 12:59
Latvijas arhitektūrai veltītā izstāde gūst plašu uzmanību Korejā

Lielu interesi Korejā ir izpelnījusies Latvijas arhitektūrai veltītā izstāde “Latvia. Acrhitecture at Convergence,” kas jau otro reizi ir skatāma Korejas galvaspilsētā Seulā. Šobrīd sadarbībā ar Korea Foundation (KF) tā ir apskatāma Korea Foundation galerijā līdz 12. jūnijam.

Izstādes svinīgais atklāšanas pasākums notika 8. maijā kopā ar izstādes līdzautori arhitekti Ilzi Pakloni, ārvalstu diplomātiem, kultūras un arhitektūras nozares pārstāvjiem. Līdz ar izstādes atklāšanu KF galerijā no 7.–9. maijam notika arī lekcijas arhitektūras nozares studentiem Hongik universitātē, Baltijas studiju studentiem Hankuk Ārvalstu studiju universitātē (HUFS) un citu nozaru profesionāļiem Korea Foundation galerijā, kuras vadīja arhitekte Ilze Paklone. Vizītes laikā Korejā I. Paklone sniedza arī intervijas Korea Foundation avīzei un A&C Architecture Magazine, kas ir viens no atzītākajiem arhitektūras izdevumiem Korejā.

Izstāde “Latvia. Architecture at Convergence” ar lekciju sērijām ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm, lai popularizētu Latvijas arhitektūru un Latvijas tēla atpazīstamību Korejā. Lai gan izstādes pamattēma ir Latvijas arhitektūra, tās mērķis ir sniegt ieskatu arī Latvijas vēsturē un kultūrā. Izstāde 10 moduļos ar 40 lielformāta fotogrāfijām mēģina rast atbildi uz jautājumu, kas ietverts izstādes nosaukumā: Latvia. Architecture at Convergence (Latvija. Arhitektūra tuvinājumā).

Pirms izstādes sēriju aizsākšanas Korejā, tā vairākkārt rādīta Japānā kā turpinājums 2016. gada Japānas arhitektūras žurnāla “a+u” speciālizlaidumam par Latvijas arhitektūru Nr. 555 Feature: Latvia – Architecture Unfolding. Pirmo reizi izstāde tika atklāta Tokijas Tehnoloģiju institūtā, kur to uzņēma japāņu arhitekta Jošiharu Cukamoto laboratorija. 2017. gadā japāņu arhitekts bija Latvijas arhitektūras gada balvas starptautiskās žūrijas sastāvā.

Latvijas vēstniecība Korejas Republikā izsaka pateicību visiem tiem, kuri atbalstīja un piedalījās izstādes tapšanā un norisē Seulā: “a+u” žurnāla redakcijai, izstādes līdzautorēm Ilzei Paklonei un Dacei Penkei, Korea Foundation, Hongik universitātei un HUFS.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā