Latvijas vēstnieks Pēteris Vaivars apmeklē Korejas ekonomikas sirdi Ulsanas pilsētu un Latvijai tuvo Džindžu pilsētu

26.02.2019. 04:35
Latvijas vēstnieks Pēteris Vaivars apmeklē Korejas ekonomikas sirdi Ulsanas pilsētu un Latvijai tuvo Džindžu pilsētu

Šā gada 20.-21. februārī ar mērķi veicināt Latvijas un Korejas ekonomiskās attiecības vēstnieks Pēteris Vaivars devās reģionālajā vizītē uz Ulsanas un Džindžu (Jinju) pilsētām. Vizītes spilgtākais notikums bija vēstnieka dalība Korejas lielākās kuģubūvētavas Hjundai (Hyundai) būvētā ķīmisko vielu tankkuģa CLYDE vārda došanas un tā nodošanas īpašniekiem ceremonijā. Saskaņā ar kuģa īpašnieku kompānijas Union Maritime vienošanos ar Latvijas uzņēmumu SIA LSC, Latvijas kompānija veic kuģa tehnisko menedžmentu, kā arī nodrošina kuģa apkalpi. Svinīgajā pasākumā piedalījās arī SIA LSC izpilddirektors Aleksejs Sidorenko un kuģa kapteinis Dmitrijs Ovčiņņikovs.

Ulsanā vēstnieks tikās arī ar Ulsanas vicemēru Bjunggi Songu (SONG, Byung-gi) un Ulsanas tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Jongdo Džeonu (JEONG, Young-do). Tikšanās laikā tika pārrunāta ekonomiskās sadarbības veicināšana tādās jomās kā moderno tehnoloģiju izmantošana Korejas tradicionālajās nozarēs kā kuģubūve un rūpniecība, kā arī par Latvijas kokapstrādes produkcijas ar augsti pievienoto vērtību eksportu. Jau šobrīd kokapstrādes produkcija Latvijas eksporta struktūrā uz Koreju ieņem pirmo vietu un pārsvarā dominē tāda produkcija kā saplāksnis un paletes.

Vizītes noslēgumā tika apmeklēta Džindžu pilsēta Korejas dienvidos, kas aktīvi sadarbojas ar Latviju kokmateriālu tirdzniecības jomā un tajā atrodas Latvijas uzņēmuma Palleteries saistītais Korejas uzņēmums Palleteries Korea. Tiekoties ar mēru puses vienojās attīstīt jau esošo sadarbību kokapstrādes jomā, kā arī veicināt sadarbības pilsētu attiecības starp Kuldīgu un Džindžu. Savukārt Džindžu tirdzniecības kamerā tika panākta vienošanās par jaunu kokapstrādes produktu – saliekamo koka māju potenciālo eksportu uz Koreju un tika pārrunāts jautājums par dizaina mēbeļu eksportu.

Latvijas saistītajā uzņēmumā Palleteries Korea tās vadītājs Alekss Kangs iepazīstināja vēstnieku ar uzņēmuma darbību, kā arī pateicās par līdzšinējo vēstniecības atbalstu Latvijas kokapstrādes produkcijas importā. Kanga kungs arī informēja, ka šogad plāno uzsākt Latvijas bērnu riteņu importu Korejā. Džindžu pilsētā vēstnieks pārrunāja potenciālo sadarbību arī ar dronu ražotājkompāniju, kas piegādā savus izstrādājumus pašvaldības un centrālās valdības iestādēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā