Seulā pirmo reizi tiek atklāta izstāde par Latvijas arhitektūru

19.02.2019. 04:21
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Seulā pirmo reizi tiek atklāta izstāde par Latvijas arhitektūru

Šā gada 18. februārī Soorim Mākslas centrā Seulā ar svinīgu ceremoniju tika atklāta Latvijas arhitektūrai veltīta izstāde “Latvia. Architecture at Convergence.” Šī ir pirmā izstāde par Latvijas arhitektūru Korejas Republikā, un tā tiek organizēta Latvijas Simtgades zīmē, lai iepazīstinātu ar Latvijas izciliem sasniegumiem arhitektūrā un veicinātu plašāku Latvijas tēla atpazīstamību attiecīgajā nozarē Korejā. Izstāde būs apskatāma līdz 24. martam.

Izstāde 10 moduļos ar 40 lielformāta fotogrāfijām un anotācijām atspoguļo daudzveidīgo Latvijas arhitektūru, kas ir bagāta gan ar koka apbūvi, gan UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautajām viduslaiku perioda ēkām, kā arī ar jūgendstila paraugiem, ierakstot paliekošu stāstu Eiropas kultūras attīstībā. Fotogrāfijas ir papildinātas ar speciāli sagatavotiem grafiskiem paneļiem, kas ietver grafisko attēlojumu visām tām ietekmēm, kas vēsturiski, politiski un ekonomiski ir veidojušas arhitektūru un kultūrvidi Latvijā. Papildus izstādē ir skatāmas arī trīs īsfilmas par Latvijas arhitektūru, kā arī aplūkojamas grāmatas par Latviju. Līdztekus informatīviem materiāliem par Latvijas valsts simtgadi, izstādes apmeklētājiem ir arī iespēja aplūkot “Laika līniju,” kas grafiskā veidā paralēli salīdzina atsevišķus vēsturiskus notikumus Latvijā un Korejā, tādējādi veicinot labāku izpratni par Latvijas vēsturi.

Izstāde “Latvia. Architecture at Convergence” ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Izstādes atklāšanā piedalījās vadošie Korejas masu mēdiju pārstāvi, arhitektūras nozares speciālisti, studenti un citi interesenti.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā