Grāmata “Latvia 100 Snapshot Stories” par godu Latvijas simtgadei tiek izdota arī Korejas Republikā

19.02.2019. 04:33
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Grāmata “Latvia 100 Snapshot Stories” par godu Latvijas simtgadei tiek izdota arī Korejas Republikā

Ar mērķi veicināt Latvijas atpazīstamību Korejas Republikā, skaidrojot valsts vēsturi un kultūru, 14. februārī Latvijas vēstniecībā Seulā notika grāmatas ar nosaukumu “Latvia 100 Snapshot Stories” izdevuma korejiešu valodā prezentācijas pasākums vadošajiem Korejas medijiem.

Svētku pasākums tika atklāts ar muzikālu priekšnesumu, kurā uzstājās Korejas jaunie talanti – čelliste Džijona Be (Jiyeon Be), alta spēlētāja Sojona Be (Seoyeon Be), vijolniece Rin Nama (Iynn Nam) un pianiste Minso Parka (Minseo Park), kam sekoja stāstu lasījums no grāmatas korejiešu stāstu teicējas Vonsuk Dži (Won-suk Ji) izpildījumā. Savukārt, turpinājumā, vēstnieks Pēteris Vaivars dalījās ar saviem iespaidiem par grāmatu, skaidroja tās nepieciešamību Korejas Republikā un atbildēja uz mediju jautājumiem.

Grāmata “Latvia 100 Snapshot Stories” ir Latvijas institūta izdevums, kurā simts īsos stāstos tiek sniegta informācija par Latvijas vēsturi, tradīcijām, valstiskuma veidošanos, kā arī sasniegumiem dažādās jomās. Šī ir pirmā grāmata korejiešu valodā, kurā visaptveroša informācija par Latviju tiek ietverta vienotā izdevumā.

Grāmatas kopijas tiek plānots nogādāt Korejas bibliotēkām, universitātēm, sabiedrības viedokļu līderiem, vēstures un kultūras jomu ekspertiem, kā arī aktīvi tiks izmantotas pasākumos Latvijas tēla atpazīstamības veicināšanai.

Grāmatas “Latvia 100 Snapshot Stories” korejiešu valodā ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Vēstniecība pauž pateicību Ievai Starei no Latvijas institūta, Latvijas universitātes Āzijas studiju nodaļas profesoram Džinsok So (Jin-seok Seo) un izdevniecības Seoul Selection komandai par atbalstu un profesionālo darbu projekta tapšanā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā