Latvijas nacionālās vīriešu un sieviešu hokeja izlases piedalās turnīros Korejā

13.02.2019. 04:58
Latvijas nacionālās vīriešu un sieviešu hokeja izlases piedalās turnīros Korejā

No 6.-8.februārim Latvijas nacionālā vīriešu hokeja izlase piedalījās īpaši rīkotā hokeja turnīrā Dienvidkorejas Olimpiskajā pilsētā Gangnungā (Gangneung).  Olimpiskajā hokeja hallē, atzīmējot 1 gadu kopš Pjončanas (Pyeongchang) Ziemas Olimpiādes,  tā mērojās spēkiem ar Dienvidkorejas, Japānas un Kazahstānas izlasēm. Ar 2 uzvārām un zaudējumu papildlaikā Kazahstānai, Latvijas vīriešu izlase, kas pārsvarā sastāvēja no Latvijas hokeja klubos spēlējošiem hokejistiem, izcīnīja otro vietu turnīrā, lieliski pārstāvot Latviju šajās sacensībās.

Savukārt no 9.-12.februārim sieviešu izlase piedalījās līdzīga formāta turnīrā, kurā sacentās ar Dienvidkorejas un Ungārijas izlasēm, izcīnot 1 punktu un paliekot trešajā vietā. Mūsu meitenes godam aizstāvēja Latvijas karoga krāsas, taču šoreiz veiksme vairāk uzsmaidīja pretinieku komandām. Latvijas un Dienvidkorejas spēli bija iespējams vērot arī Dienvidkorejas televīzijā, kur to noskatījās vairāki simti tūkstošu skatītāju.

Latvijas un Dienvidkorejas divpusējo attiecību kontekstā turnīri bija unikāla iespēja  veicināt Latvijas vārda atpazīstamību  Dienvidkorejā un apliecināt Latvijas hokeja augsto sportisko līmeni Olimpiskajā hokeja hallē, kurā, diemžēl, 2018.gadā  Olimpiskajos hokeja turnīros Latvijas izlases nestartēja. Šī ir tā publiskās diplomātijas daļa, kurā neatsveramu lomu spēlē mūsu sportisti, popularizējot gan Eiropas hokeju, gan nesot Latvijas valsts vārdu Dienvidkorejā.

Vēstniecība izsaka īpašu pateicību Latvijas Hokeja federācijai un tās viceprezidentam Viesturam Koziolam un Korejas Hokeja asociācijai par turnīra rīkošanu un Latvijas izlašu dalību tajā. Ir paredzēts, ka Korejas hokeja izlase gada nogalē varētu apmeklēt Latviju un piedalīties Latvijas rīkotajā turnīrā.

 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā