Iemūžinot Latvijas un Korejas draudzību un atzīmējot Latvijas 100.gadadienu, Latvijas vēstnieks un Korejas – Latvijas parlamentārās sadarbības grupas vadītāja vietnieks uznes Latvijas karogu Korejas svētajā Tebek kalnā

06.12.2018. 10:07
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Atzīmējot Latvijas simtgadi Korejas Republikā, kā arī nostiprinot Latvijas un Korejas sadraudzības saites, Latvijas vēstnieks P.Vaivars un Korejas – Latvijas parlamentārās sadraudzības grupas vadītāja vietnieks Kidžūns Šims uznes Latvijas karogu Korejas svētā kalna Tebek virsotnē.

Tebek kalns, kura augstums ir 1566 m, atrodas Korejas krāšņajā Ganvonas provincē Tebekas pilsētā. Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas loceklis un Korejas – Latvijas parlamentārās sadarbības grupas vadītāja vietnieks Kidžūns Šims ir ievēlēts Korejas asamblejā tieši no šī vēlēšanu apgabala, un Tebek kalns tiek uzskatīts ar svēto kalnu, jo pirms vairākiem gadu simtiem Korejas imperators ir mērojis ceļu uz kalna virsotni, kur atrodas īpaši ierīkota svētvieta, lai aizlūgtu par savu zemi.

Diplomātiskās attiecības starp abām valstīm ir nodibinātas 1991.gadā un Latvijas simtgadē tika svinēta to 27.gadadiena. Latvijas vēstniecība savu darbību Seulā uzsāka 2015.gada 15.septembrī, savukārt Latvijas pirmais rezidējošais vēstnieks Korejas Republikā Pēteris Vaivars ir akreditēts 2016.gada 15.janvārī.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā