Latvija pirmajā Eiropas Savienības filmu festivālā Korejas Republikā piedalās ar leģendāro H. Franka īsfilmu “Vecāks par 10 minūtēm”

06.12.2018. 05:05
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Latvija pirmajā Eiropas Savienības filmu festivālā Korejas Republikā piedalās ar leģendāro H. Franka īsfilmu “Vecāks par 10 minūtēm”

Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros no 1.-4. novembrim Seulā norisinājās pirmais Eiropas Savienības filmu festivāls, kurā Latvijas vēstniecība piedalījās ar režisora Herca Franka leģendāro īsfilmu “Vecāks par desmit minūtēm” (1978) - latviešu kino klasiku, kas ir iemantojusi pasaules slavu dokumentālajā kino vēsturē. Filmas demonstrēšana ir daļa no Latvijas simtgades svinību programmas, lai iepazīstinātu ar Latvijas ieguldījumu Eiropas kino attīstībā.

Kino festivālā kopā tika demonstrētas 11 īsfilmas un pilnmetrāžas filmas no deviņām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurās tika atspoguļota Eiropas kinematogrāfijas vēsture un tās mantojums caur vēstures prizmu.

Lai popularizētu daudzveidīgo Eiropas kino mantojumu un rastu izpratni par tā vēsturi un vērtībām, līdztekus filmu programmai, apmeklētājiem bija vienreizēja iespēja noklausīties arī korejiešu režisora Kima Dehjuna lekciju par Eiropas kino.

Tāpat kinoteātra telpas rotāja foto izstāde, kurā apmeklētāji varēja iepazīties ar Eiropas kinoteātru un teātru ēkām, tostarp arī ar Latvijas Nacionālā teātra ēku, kurā pirms 100 gadiem tika proklamēta Latvijas Republika.

Latvijas vēstniecība izsaka lielu paldies Latvijas Nacionālajam Kino centram par atbalstu Latvijas dalībai pirmajā Eiropas Savienības kino festivālā Korejā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā