Latvijas un Korejas ārlietu ministri paraksta Gaisa satiksmes līgumu

02.10.2018. 09:06
Latvijas un Korejas ārlietu ministri paraksta Gaisa satiksmes līgumu

2018. gada 28. septembrī Apvienoto Nāciju Ģenerālās asamblejas 73. sesijas laikā Ņujorkā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar ar Korejas Republikas ārlietu ministri Kang Kjung-va (Kang Kyung-wha), kuras laikā puses pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības, sadarbību starptautiskajās organizācijās un aktuālo situāciju, kas skar Ziemeļkorejas kodolatbruņošanās jautājumu. Tikšanās laikā starp abām valstīm tika parakstīts arī Gaisa satiksmes līgums, kas veicinās sadarbību tūrismā.

E.Rinkēvičs pauda gandarījumu par aktīvo politisko dialogu, atzīmējot Valsts prezidenta un aizsardzības ministra vizītes uz Koreju. Ministrs pauda Latvijas aicinājumu Korejas premjerministram apmeklēt Latviju.

“Mēs vēlamies ciešāku sadarbību ar Dienvidkorejas kompānijām jauno tehnoloģiju attīstīšanai, jo līdzās tradicionālajām sadarbības jomām, Latvijas un Korejas ekonomiskā sadarbība būtu īpaši veicināma zinātnē, pētniecībā un inovācijās. Inovāciju centra izveide Rīgā varētu būt veiksmīga platforma sadarbībai jauno tehnoloģiju pētniecībā. Piemēram, Latvijā pašlaik aktīvi strādā pie nākamās paaudzes mobilā interneta jeb 5G tīkla izpētes, kurā Korejas uzņēmumi varētu līdzdarboties,” sacīja E.Rinkēvičs. Tāpat ministrs atzīmēja, ka kopš Latvija ir atvērusi savu vēstniecību Seulā, ik gadu kopējais tirdzniecības apjoms palielinās.

Puses pārrunāja Ziemeļkorejas kodolatbruņošanās jautājumu. E.Rinkēvičs pauda cerību, ka š.g. 12.jūnija Singapūras samits ir devis iespēju pārvarēt gadu desmitiem ilgušo saspīlējumu. Turklāt samits ir vērtējams kā labs politisks signāls un pirmais solis situācijas normalizēšanai Korejas pussalā.

Informācijai:

1991. gada 5. septembrī Korejas Republika atzina Latvijas Republikas neatkarību, bet tā paša gada 22.oktobrī tika nodibinātas diplomātiskās attiecības.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā