Vadošajā Korejas Republikas Ārvalstu studiju universitātē tiek uzsākti latviešu valodas apguves un Baltijas studiju kursi

21.03.2018. 07:32
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Vadošajā Korejas Republikas Ārvalstu studiju universitātē tiek uzsākti latviešu valodas apguves un Baltijas studiju kursi

Turpinot Latvijas valsts simtgades pasākumu kopumu Korejā, kā arī ar mērķi simtgades gadā sniegt pastāvīgu un regulāru iespēju interesentiem  Korejā apgūt latviešu valodu Korejā, no 2018.gada 2. marta vadošajā Korejas Republikas Ārvalstu studiju universitātē (Hankuk University of Foreign Studies) ir uzsākti divi jauni mācību priekšmeti: “Baltijas studijas” un “Latviešu valoda.” Mācību priekšmeti ir paredzēti bakalaura studiju programmas studentiem, kuri interesējas par Latviju un Baltijas reģionu. Minētie kursi ir realizēti ciešā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Korejas Republikā un ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Īpaši populāras ir Baltijas studijas, kas kā vispārizglītojošs kurss aptver dažādus Baltijas valstu aspektus, t.sk. vēsturi, kultūru, politiku un ekonomiku. Līdztekus akadēmiskajiem jautājumiem par reģionu, studentiem ir arī iespēja praktiski apgūt latviešu valodu kā svešvalodu. Uz Baltijas studiju mācību priekšmetu ir pieteikušies 44 korejiešu studenti, savukārt 11 jaunieši ir izlēmuši doties pretī izaicinājumam apgūt latviešu valodu.

Latviešu valodas un Baltijas studiju priekšmetu izveide apliecina aizvien pieaugošo korejiešu interesi par Baltijas reģionu, ko veicinājuši pozitīvie sakari starp Latviju un Koreju, padziļinoties sadarbībai ekonomikas, kultūras, izglītības un citās jomās. Minēto priekšmetu izveide kļūs par labu pamatu Baltijas reģiona pētniecības centra dibināšanai tuvākajā nākotnē un vēl ciešākai sadarbībai starp Latviju un Koreju.

Jauno mācību priekšmetu izveide notikusi pēc Latvijas vēstniecības Korejas Republikā iniciatīvas, sadarbojoties ar Korejas Ārvalstu studiju universitātes profesoru Sogu Hongu un Latvijas Izglītības un zinātnes ministriju. Par godu jauno mācību priekšmetu izveidei un studiju uzsākšanai šī 19. martā Korejas Ārvalstu studiju universitātē notika svinīgs pasākumus, kura laikā Latvijas vēstnieks Korejas Republikā Pēteris Vaivars jaunajiem studentiem un citiem interesentiem sniedza lekciju par Latviju. Tāpat, ņemot vērā 9.02.-18.03.2018. Korejā notikušās Ziemas Olimpiskās un Paraolimpiskās spēles Pjončanā, līdztekus vēstnieka prezentācijai, tika atklāta izstāde “Sports Latvijā,” kura klātesošiem sniegs ieskatu par Latvijas valsts sasniegumiem sportā, un fotoizstāde “Latvijas Ainavas”.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā