Korejas Republikā pirmo reizi rīkos latviešu bērnu grāmatu izstādi

01.02.2018. 15:01
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

6. februārī plkst. 16:00 Korejas Nacionālajā Bērnu un jauniešu bibliotēkā tiks atklāta bērnu grāmatu izstāde “Pasaku mežā – pasaku māmuļas Margaritas Stārastes stāsti.” Šo izstādi, par godu Latvijas simtgadei, organizē Latvijas vēstniecība Korejas Republikā sadarbībā ar Korejas Nacionālo Bērnu un jauniešu bibliotēku. Izstāde būs apskatāma līdz 25. aprīlim.

Izstādē piedāvājam iepazīt latviešu iemīļotās bērnu grāmatu autores un ilustratores Margaritas Stārastes darbus. M. Stāraste ir viena no ievērojamākajām latviešu bērnu autorēm, kuras grāmatas ir tikušas tulkotas vairākās valodās, tai skaitā poļu, lietuviešu, angļu, vācu, krievu un japāņu. 1999.g. M. Stāraste par ieguldījumu bērnu literatūrā saņēma visaugstāko Latvijas valsts apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni.

Līdztekus grāmatām apmeklētājiem būs iespēja arī redzēt latviešu animācijas filmas pēc M. Stārastes stāstu motīviem, kā arī interesenti varēs aplūkot īpaši radītas lelles no Latvijas Leļļu teātra, kuras izmantotas, iestudējot leģendārās autores uzvedumus.

Tāpat izstādes telpas rotās brīnišķīgi gleznojumi un zīmējumi, kurus radījuši Liepājas Mūzikas, Mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) Bērnu mākslas skolas audzēkņi kā sveicienu Latvijas olimpiešiem Korejā. Bērni un jaunieši savos mākslas darbos attēlojuši sporta skaistumu sniega, ledus un Latvijas krāsās. Latvijas valsts prezentācijas ietvaros, būs skatāma arī talantīgās mākslinieces Agneses Rudzītes taktilo darbu izstāde “Vēstules no Latvijas.”

Latvijas vēstniecība izsaka lielu paldies visiem tiem, kuri atbalstīja un piedalījās izstādes tapšanā: Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, Latvijas Leļļu teātrim, LMMDV Bērnu mākslas skolas audzēkņiem un to skolotājiem Lainei Kinstlerei, Brigitai Pomerantei, Kristīnei Ulbertei, Kristīnei Vizbulei, bērnu zīmējumu kuratorei un māksliniecei Agnesei Rudzītei, filmu studijai “Avārijas Brigāde,” Gundai Vaivodei no Latvijas Radio LR3 un īpašs paldies par atsaucību ilustratores Margaritas Stārastes mazbērniem Ievai un Nilam Erdmaņiem.

Uz atklāšanas pasākumu tiek aicināts ikviens interesents, nosūtot e-pastu uz vēstniecības adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 31.01.2018.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā