Pirmo reizi Korejas Republikā izdod latviešu autora grāmatu

19.01.2018. 11:29
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Pirmo reizi Korejas Republikā izdod latviešu autora grāmatu

Latvijas vēstniecība Seulā, turpinot Latvijas simtgades pasākumu sēriju un popularizējot latviešu literatūru Korejas Republikā, š.g. 30. janvārī rīkos Korejā nesen izdotās Mārtiņa Zuša grāmatas “Nenotikušais atklājums” prezentācijas pasākumu. Vēstniecība ir priecīga par to, ka Latvijas simtgadē Korejā tiek izdota šāda grāmata!

Pasākuma laikā interesentiem būs iespēja tikties ar M. Zuša grāmatas izdevēju Springshine, tās aģentūras Sosa pārstāvjiem, KBBY (Korejas Jauniešu grāmatu padomes) priekšsēdētāju Limu Jungdžinu un ievērojamo grāmatas tulkotāju Jomu Hjesuku, kā arī viesi varēs dzirdēt grāmatas lasījumu oriģinālvalodā vēstnieka Pētera Vaivara izpildījumā. Šis ir vēsturiski nozīmīgs notikums, jo M. Zuša daiļdarbs ir pirmā latviešu autora izdotā grāmata Korejas Republikā, kas atver jaunu lapaspusi divpusējai sadarbībai literatūras jomā.

Jaunā un talantīgā latviešu autora M. Zuša grāmata ir iekļauta 200 labāko starptautisko grāmatu katalogā “The White Ravens 2016” sarakstā kā viena no novatoriskākajām, radošākajām un augstvērtīgākajām Eiropas grāmatām. Tā ir ilustratīva bērnu grāmata, kurā ar asprātīgu attēlu un netradicionālu jautājumu palīdzību, oriģinālā veidā tiek attīstīta bērnu iztēle un izpratne par matemātiku. Vienlaicīgi, tās autors aicina lasītājus nepārstāt izzināt pasauli, jo atklājumiem nav robežu. 

Grāmata Korejas Republikā tika izdota ar Latvijas Valsts grantu programmas “Atbalsts ārzemju izdevējiem Latvijas literatūras izdošanai” atbalstu. Turklāt, izdevniecība Springshine kopā ar literatūras aģentūru Sosa tuvākajā laikā gatavojas izdot vēl vienu latviešu grāmatu ar nosaukumu “Suns, kurš atrada skumjas,” ko sarakstījusi Rūta Briede un ilustrējusi Elīna Brasliņa.

Uz atklāšanas pasākumu tiek ielūgti Korejas mediju un literatūras jomas pārstāvji, kas tiek aicināti pieteikt savu dalību, nosūtot e-pastu uz vēstniecības adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 25.01.2018.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā