Seulā tiek organizēts pirmais Baltijas valstu tūrisma seminārs un tikšanās ar Korejas tūrisma nozares pārstāvjiem

22.05.2017. 13:17

Latvijas vēstniecība Korejas Republikā sadarbībā ar Baltijas valstu nacionālajām tūrisma organizācijām 2017.gada 15.maijā organizēja pirmo Baltijas valstu tūrisma semināru un individuālās tikšanās Seulā. Uz semināru ieradās 20 Baltijas valstu pārstāvji – no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tūrismu pārraugošajām valsts un pašvaldības institūcijām, kā arī tūrisma jomā strādājošajām privātajām kompānijām. Latvijas delegāciju vadīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava. Delegācijas sastāvā bija pārstāvji no Rīgas Tūrisma attīstības biroja (LIVE RIGA), tūrisma kompānijām Baltic Travel Group, Con-ex Latvia Tours Group, Estravel Latvia.

Tūrisma semināru atklāja Latvijas vēstnieks Korejas Republikā Pēteris Vaivars, prezentējot pirmo Baltijas valstu kopīgi izstrādāto materiālu korejiešu valodā – Latvijas vēstniecībā iztulkoto Baltijas valstu ceļvedi. “Latvijas vēstniecība ikdienas darbā saskaroties ar Korejas tūrisma nozares pārstāvjiem, saņem skaidru signālu par Korejas tūristu interesi par Baltijas valstīm. Man ir prieks, ka Baltijas valstis ir vienojušās kopīgi piedāvāt Baltijas galamērķi kā vienotu tūrisma produktu Korejas ceļotājiem, kuru skaits ar katru gadu pieaug”, uzsvēra vēstnieks. Īpaši ņemot vērā 2018.gada Baltijas valstu simtgadi, Baltijas pārstāvji piedāvāja Korejas pusei pasludināt nākamo gadu par Baltijas gadu Korejā.

Seminārā tika prezentētas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tūrisma galamērķu īpašās iezīmes un to pievilcība, kā arī aviokompānijas Lufthansa un Finnair semināra dalībniekiem prezentēja īsākos un ērtākos nokļūšanas ceļus no Korejas uz Baltiju. Semināru papildināja Baltijas valstu un Korejas tūrisma nozares pārstāvju darba tikšanās, kuru laikā kompānijas un valsts tūrisma organizācijas ieguva jaunus kontaktus un atbildēja uz specifiski interesējošiem jautājumiem. Dienas izskaņā par godu pirmajam Baltijas valstu tūrisma semināram Latvijas vēstniecībā tika organizēta pieņemšana ar mērķi nostiprināt semināra un darba tikšanos laikā iegūtos jaunos kontaktus.

Semināru organizēja Latvijas vēstniecība Korejas Republikā un Baltijas valstu nacionālās tūrisma organizācijas, kā arī to atbalstīja Korejas Tūrisma aģentu asociācija KATA, Korejas Tūrisma organizācija, Seulas Tūrisma organizācija un aviokompānijas Lufthansa un Finnair. 16. un 17.maijā Baltijas tūrisma nozares pārstāvjiem tika piedāvāta papildus programma – tikšanās ar Korejas tūrisma nozares lielākajām kompānijām HANA Tour un MODE Tour, kā arī Korejas Tūrisma organizācijas un Seulas Tūrisma organizācijas piedāvātā Seulas iepazīšanās programma un tikšanās ar abu organizāciju amatpersonām.

Korejas ceļotāju skaits Latvijā un Baltijas valstīs pastāvīgi pieaug un tuvojas 10 000 ceļotāju atzīmei gadā. Latvijas mērķis ir uzrunāt plašāku ieinteresēto ceļotāju skaitu caur tūrisma medijiem un Korejas tūrisma kompānijām, lai audzētu to skaitu vismaz līdz 20 000 ceļotāju tuvāko piecu gadu laikā. Nepilna puse no Korejas 50 miljoniem iedzīvotāju katru gadu dodas ārpus valsts robežām pārsvarā apmeklējot tuvāk izvietotās Āzijas valstis, taču katru gadu pieaug to interesentu skaits, kas vēlas doties uz jauniem galamērķiem Eiropā. Saskaņā ar Korejas tūrisma ekspertu atzinumiem un Baltijas valstis apmeklējušo korejiešu atsauksmēm Baltijas valstis ar savu tūrisma piedāvājumu ir interesants un nākotnē ļoti perspektīvs Korejas ceļotāju galamērķis, kuru būtu aktīvāk jāpopularizē Korejā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā