Latvijas vēstniecība Korejas Republikā veicina Latvijas un Korejas uzņēmēju sadarbību

24.02.2017. 17:19

24.februārī Seulā, klātesot Latvijas vēstniekam Korejas Republikā Pēterim Vaivaram, Latvijas vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa “ECO BALTIA GRUPA” vienojās ar Korejas uzņēmumu "MECEN IPC" par turpmāko sadarbību Latvijā  vides apsaimniekošanas jautājumos. Uzņēmuma “ECO BALTIA GRUPAS” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs un pārstāvis Kaspars Fogelmanis uzturējās nedēļu ilgā vizītē Korejas Republikā, kuras laikā apmeklēja vairākas ar vides apsaimniekošanu saistītās rūpnīcas, kā arī tikās ar nozarē strādājošiem Korejas uzņēmumiem.

Vizīti organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Korejas Republikā. Vizītes izskaņā tika parakstīts saprašanās memorands par turpmāko sadarbību ar MECEN IPC, kas ir viena no vadošajām Korejas kompānijām atkritumu pārstrādē un vides jautājumu risinājumos.

Latvijas vēstniecība ir jaunākā Latvijas divpusējā vēstniecība, kas savu darbību Seulā uzsāka 2015. gada nogalē, ierodoties pirmajam Latvijas rezidējošam diplomātam O.Iļģim. Savukārt, Latvijas pirmais rezidējošais vēstnieks Korejas Republikā Pēteris Vaivars ir akreditēts 2016.gada 15.janvārī. Vēstniecības galvenais uzdevums ir veicināt Latvijas un Korejas Republikas divpusējās ekonomiskās attiecības. Latvijas vēstniecība cieši sadarbojas ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kā arī ar citām ekonomiskajām organizācijām Latvijā, aicinot Latvijas uzņēmējus aktīvāk apgūt Korejas tirgu un tā piedāvātās iespējas.

2016.gadā Latvijas eksports uz Korejas Republiku ir palielinājies par 15% un sasniedzis nepilnus 50 miljonus eiro.  Diplomātiskās attiecības starp abām valstīm ir nodibinātas 1991.gadā, kā arī spēkā ir divpusējā konvencija par izvairīšanos no dubulto nodokļu aplikšanas un investīciju aizsardzības līgums. Latvija veiksmīgi izmanto arī Eiropas Savienības un Korejas Republikas noslēgto Brīvās tirdzniecības līgumu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā