Latvijas vēstnieks Korejā paraksta saprašanās memorandu ar Kanvonas nacionālo universitāti

08.06.2016. 09:21

7. jūnijā vēstnieks Pēteris Vaivars darba vizītē apmeklēja Korejas pilsētu Čunčonu (Chuncheon), kur uzstājās ar lekciju par Latviju un parakstīja saprašanās memorandu ar Kanvonas nacionālo universitāti (Kangwon National University), lai veicinātu universitātes sadarbību ar Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Memoranda mērķis ir sadarbības veicināšana studentu apmaiņā, pētniecībā, akadēmiskā personāla apmaiņā, lai padziļinātu Latvijas un Korejas sadarbību zinātnē un izglītībā.

Tiekoties ar universitātes rektoru Hunjongu Kimu (Kim, Heon-Young), puses pauda prieku par ciešākas sadarbības uzsākšanu starp universitāti un vēstniecību. Vēstnieks Pēteris Vaivars uzsvēra vēstniecības lomu un vēlmi veicināt studentu apmaiņu, kā arī sadarbību pētniecībā un projektu izstrādē. “Korejas studenti bieži dodas papildināt savas zināšanas ārvalstīs, tāpēc uzskatām, ka Latvija varētu būt viena no tām valstīm, kuru  nākotnē apmeklētu arvien vairāk korejiešu studentu,” akcentēja P. Vaivars.

Lai iepazīstinātu universitātes studentus ar Latviju, vēstnieks uzstājās ar lekciju “Latvia – Korea’s reliable partner within the European Union” (Latvija – Korejas uzticamais partneris Eiropas Savienībā). Lekciju apmeklēja aptuveni 200 studentu, uzdodot jautājumus par vēstniecības darbu, Latvijas vēsturi, veiksmīgo Latvijas ekonomikas atveseļošanos pēc finanšu krīzes, kā arī Latvijas tūrisma objektiem.

Vizītes laikā vēstnieks apmeklēja Kanvonas radošo ekonomiku un inovācijas centru, kā arī tikās ar Čunčonas pilsētas domes priekšsēdētāju Jonilu Kimu (Kim, Young-Il).

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā
Adrese: 29, Hannam-daero 36-gil, Yongsan-gu, Seoul, 04417, Republic of Korea
Tālrunis:  +82 (0) 2-2022-3800
Fakss: +82 (0) 2-2022-3803
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/seoul

icon-facebook  twtr  icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā