Itālijas Republikas prezidenta Serdžo Matarellas un Lauras Matarellas valsts vizīte Latvijā

11.07.2018. 16:42

2018. gada 2.-4. jūlijā par godu Latvijas valsts simtgadei norisinājās Itālijas Republikas prezidenta Serdžo Matarellas (Sergio Mattarella) un Lauras Matarellas (Laura Mattarella) valsts vizīte Latvijā. Itālijas prezidenta delegācijā bija arī Itālijas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrs Enco Moavero-Milanēzi (Enzo Moavero Milanesi).
3. jūlijā pēc svinīgās ziedu nolikšanas ceremonijas pie Brīvības pieminekļa Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Itālijas prezidents un delegācija sasveicinājās arī ar Itālijas latviešu kora “Saule” dalībniekiem, kas Rīgā piedalījās Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos.

Valsts vizītes laikā 3. jūlijā Itālijas prezidents S. Matarella tikās ar Latvijas Valsts prezidentu R. Vējoni. Tikšanās noslēgumā abi prezidenti sniedza paziņojumus presei.
Latvijas Valsts prezidenta R. Vējoņa paziņojumu presei skat. šeit: https://www.president.lv/lv/jaunumi/zinas/valsts-prezidenta-raimonda-vejona-pazinojums-presei-pec-tiksanas-ar-italijas-prezidentu-serdzo-matarellu-25521.
Itālijas prezidenta S. Matarellas paziņojumu presei skat. šeit: http://www.quirinale.it/elementi/9267 

Vizītes ietvaros norisinājās arī Itālijas prezidenta tikšanās ar Latvijas Ministru prezidentu Māri Kučinski. Savukārt Itālijas ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrs Enco Moavero-Milanēzi tikās ar Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Latvijas Valsts prezidents un Iveta Vējones kundze piedalījās Itālijas prezidenta S. Matarellas grāmatas dāvinājuma pasniegšanā Tautas grāmatu plauktam, izstādes “Itālijas loma Latvijas starptautiskā atzīšana” atklāšanā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī kopā ar Itālijas prezidentu apmeklēja izstādi “Ciao! Niklāvs Strunke Itālijā. 20. gadsimta 20. gadi” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Pēcpusdienā Itālijas prezidents S. Matarella tikās ar Itālijas kopienas pārstāvjiem Latvijā un apmeklēja Rīgas jūgendstila arhitektūras pērles.

Dienas noslēgumā Rīgas pilī notika Valsts prezidenta R. Vējoņa un I. Vējones kundzes rīkotās valsts vakariņas par godu Itālijas prezidenta S. Matarellas un L. Matarellas valsts vizītei Latvijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Itālijā
Via Giovanni Battista Martini 13, 00198 Roma, Itālija
Tālrunis: +39 0 688 41 227
Fakss: +39 0 688 41 239
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/rome

twtr icon-facebook icon-flickr 

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā