Pleskavā atklāj LU Akadēmiskās bibliotēkas izstādi par J.K. Broces Livonijas zīmējumiem

12.10.2018. 13:03
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei
Pleskavā atklāj LU Akadēmiskās bibliotēkas izstādi par J.K. Broces Livonijas zīmējumiem

11. oktobrī Latvijas konsulāts Pleskavā sadarbībā ar Pleskavas apgabala administrāciju un Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku, Pleskavas pilsētas kultūras centrā organizēja izstādes “Johana Kristofa Broces (1742 – 1823) Baltijas zīmējumu un aprakstu kolekcija Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā” atklāšanu.

Izstāde veltīta IV starptautiskajai konferencei “Kultūras un vēsturiskā mantojuma popularizēšanai, kā arī tūrisma attīstīšanai”, kura norisinās Pleskavā no 11.–12. oktobrim.

Izstādes apmeklētājus ar uzrunām sveica Latvijas Republikas konsulāta Pleskavā vadītāja Evija Dumpe, LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere un  Pleskavas apgabala administrācijas pārstāvji

Izstādes atklāšana bija plaši apmeklēta, un interesi izrādīja diasporas pārstāvji, vietējie kultūras un mākslas darbinieki.

Kādreizējā Rīgas liceja pedagoga, baltvācu vēsturnieka un novadpētnieka J.K. Broces Baltijai veltīto zīmējumu un aprakstu kolekcijas unikalitāte izpaužas daudzpusīgā un visaptverošā vēsturisko liecību atklāsmē. J.K. Broces mantojums aptver 10 sējumus, vairāk nekā 3000 lappušu, kuros ar lielu precizitāti attēloti, bijušās Livonijas apdzīvoto vietu skati, pilsētu un lauku iedzīvotāji, dažādas tehniskas ierīces, ģerboņi, zīmogi un monētas.

Izstāde organizēta Latvijas simtgades pasākumu programmas ietvaros, LU Akadēmiskās bibliotēkas un Latvijas Republikas konsulāta Pleskavā sadarbības rezultātā. J.K. Broces kolekcija būs apskatāma līdz  novembrim.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas Republikas konsulāts Pleskavā
Adrese: Narodnaja iela 25, 180016, Pleskava, Krievija
Tālrunis: (7) 8112 72 53 90
Fakss: (7) 8112 72 53 91
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

  twtr  icon flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā