Latvieši Čehijā tiešsaistē tiekas ar speciālo uzdevumu vēstnieci diasporas jautājumos

09.04.2021. 15:55

2021. gada 8. aprīlī vēstniecība aicināja latviešus Čehijā uz tikšanos ar Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieci diasporas jautājumos Elitu Gaveli.  

Vēstniece Gunta Pastore pauda gandarījumu par vietējo latviešu atsaucību un aktīvo dalību kopīgajos diasporas pasākumos. Kopīgi tiek atzīmēti gan Valsts svētki, gan latviešu tradicionālie gadskārtu pasākumi. Prāgā darbojas latviešu folkloras kopa “Krusa”. Komanda “Prāgas riekstkoži” ļoti veiksmīgi piedalījās atjautības spēles „Cietie rieksti latviešiem pasaulē” finālā.

Speciālo uzdevumu vēstniece Elita Gavele atzinīgi novērtēja latviešu Čehijā aktivitātes. Iepazīstinot ar Ārlietu ministrijas darbu ar diasporu, E. Gavele plašāk informēja par dažādiem diasporas projektiem, uz kuriem ir iespējams pieteikties. Piemēram, projekti video platformās arī pandēmijas apstākļos ļauj latviešiem atrast domubiedrus ne tikai savā valstī, bet arī apvienoties ar citiem latviešiem pasaulē.

Diskusijā latvieši Čehijā iepazīstināja ar savu pieredzi un atziņām latviskās identitātes uzturēšanā, kā arī pauda interesi iepazīties ar diasporas atbalsta projektu nosacījumiem.

Informācija par diasporas atbalsta projektiem pieejama Ārlietu ministrijas mājaslapā: https://www.mfa.gov.lv/tautiesiem-arzemes/diasporas-atbalsta-projekti

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā