Vēstniecība apmeklē Kurzemes svētkus Nāhodā, Čehijā

07.09.2020. 10:55

2020. gada 5. septembrī Latvijas vēstniecība Čehijā piedalījās 14. Kurzemes svētkos Čehijas pilsētā Nāhodā. Svētkus atklāja Nāhodas pilsētas mērs Jans Birke (Jan Birke), akcentējot ilggadējo labo sadarbību ar Latviju.

Svētki veltīti Kurzemes hercogam Pēterim Bīronam, kurš 18. gadsimta beigās bija Nāhodas pils īpašnieks un liels kultūras cienītājs. Svētku centrālais notikums pilī ir teatralizēts uzvedums ar improvizētu hercoga ģimenes un galma uzrunu svētku dalībniekiem.

Šogad svētkos bija plaša kultūras programma, kurā uzstājās vietējie mākslinieki. Piemēram, koru ZUŠ Canto Náchod un Horn dalībnieki. Bija iespējams baudīt orientālās dejas SVČ Déčko Náchod un saksofona spēli Kateržinas Janečkovas (Kateřžina Janečková) izpildījumā. Uzstājās mūziķe Lenka Dusilova (Lenka Dusilová) un citi. Svētku dalībniekus izklaidēja iluzionists Karels Kašpars (Karel Kašpar) juniors un citi mākslinieki.

Covid-19 dēļ šoreiz nepiedalījās viesi no Bauskas, kas ir ilggadēja Nāhodas sadraudzības pilsēta, sadarbojoties kultūras un vēstures jomā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā