Ceļojumu brīdinājums: Čehijas Republika

13.03.2020. 14:56

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Sākot no 12. marta pulksten 2.00 Čehijā uz 30 dienām izsludināts ārkārtas stāvoklis!

Valdības lēmums paredz, ka no 14. marta pulksten 0.00:

-          cilvēkiem no riska valstīm – Ķīnas, Dienvidkorejas, Irānas, Itālijas, Spānijas, Austrijas, Vācijas, Šveices, Zviedrijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Beļģijas, Dānijas, Lielbritānijas, Francijas nav atļauts ieceļot Čehijā. Vēršam uzmanību, ka valstu saraksts var mainīties!

-          tiek pārtraukta vīzu pieteikumu un uzturēšanās atļauju izskatīšana. Ja vīzas derīguma termiņš beidzas ārkārtas situācijas laikā, ārzemnieks var uzturēties Čehijas teritorijā līdz ārkārtas situācijas beigām;

-          tiek ierobežotas iespējas izmantot starptautisko vilcienu un autobusu satiksmi. Darbosies tikai iekšzemes sabiedriskā transporta reisi. Lidojumi iespējami, izmantojot Vāclava Havela lidostu;

-          uz robežas ar Vāciju un Austriju  robežkontrole ar iespēju to pagarināt ir atjaunota līdz 18. martam. Iekšējās robežas ar Austriju un Vāciju var tikt šķērsotas ar automašīnu noteiktos robežpunktos bez laika ierobežojuma. Cilvēkiem, kuri regulāri šķērso robežu, piemēram, darba dēļ, to atļauts šķērsot arī citos robežpunktos laikā no pulksten 5.00  līdz 23.00. Augstākminētie ierobežojumi neattiecas uz ārkārtas situācijām un kravu pārvadātājiem.

Čehijā ir slēgtas publiskās iestādes. Restorāni slēgti no pulksten 20.00 līdz 6.00. Pasākumi, kuros piedalās vairāk nekā 30 cilvēki, nav atļauti.

Savukārt no 16. marta tiek noteikts ceļošanas aizliegums - Čehijā varēs ieceļot tikai ārzemnieki ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

Tāpat no 16. marta Čehijas pilsoņi un ārzemnieki, kuri uzturas Čehijā vairāk nekā 90 dienas, nevarēs izbraukt no Čehijas teritorijas. Izņēmumi attiecas uz smago automašīnu šoferiem, pilotiem, autobusu vadītājiem.

Aicinām sekot līdzi Čehijas atbildīgo iestāžu norādījumiem par preventīviem pasākumiem šīs infekcijas izplatības ierobežošanā.

Aicinām ņemt vērā, ka situācija mainās, līdz ar to aktuālā Čehijas iestāžu informācija angļu valodā par COVID-19 ir atrodama šeit:

https://www.vlada.cz/en/;

https://www.mvcr.cz/mvcren/;

https://www.mzv.cz/jnp/;

http://www.mzcr.cz/Cizinci/

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Čehijā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Čehijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Čehijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā