Latvieši Čehijā vēstniecībā svin Latvijas 101. dzimšanas dienu

17.11.2019. 17:45

2019. gada 17. novembrī vēstniecībā Prāgā pulcējās Čehijā dzīvojošie latvieši, Latvijas-Čehijas biedrības pārstāvji un Latvijas draugi, lai kopīgi svinētu Latvijas 101. dzimšanas dienu.

Svētku uzrunā vēstniece Gunta Pastore pateicās visiem, kas pulcējušies, lai svinētu Latvijas proklamēšanas 101. gadskārtu. Čehijā šodien atzīmē Samta revolūcijas 30. gadi. Šie vēstures izšķirošie brīži atgādina, ka mūsu neatkarīgās valstis ir pašu izcīnītas. Mēs paši tās tālāk veidojam. Stiprinām to ar domām un darbiem. “Īpašs paldies visiem, kas saikni ar Latviju atbalsta šeit Čehijā - latviešu folkloras kopas “Krusa” dziedātājām, Čehijas Kārļa un Brno universitāšu pasniedzējiem, kas māca latviešu valodu, tulkotājiem, entuziastiem, kas plāno latviešu skoliņu. Tas viss ir mūsu darbs Latvijai. Latvija ir mūsu mājas, vienalga, kur esam - Latvijā, vai ārpus tās. Mēs varam lepoties un priecāties par mūsu Latviju un mūsu cilvēkiem,” uzsvēra G.Pastore.

Svētku svinības ar koncertu bagātināja jaunais, talantīgais latviešu akardeonists Mihails Oļehovs, kurš studē mūzikas vidusskolā Prāgā, kā arī bija aplūkojami jaunās mākslinieces Elīnas Breses stikla darbi „Melnā saule”. Svētku sveicienam pārsteiguma koncertu bija sagādājušas Čehijas latviešu folkloras kopas “Krusa” dziedātājas. Viesi baudīja latviešu pavāres Ziedītes Preimanes gatavotas latviskas uzkodas.

Tradicionālais valsts svētku pasākums Čehijā ir īpašs arī tāpēc, ka šajās dienās aprit 25 gadi kopš Latvijas vēstniecības ēkas atklāšanas.

Latvija nacionālā diena Čehijā ik gadu tiek rīkota arī kopā ar pārējām Ziemeļu un Baltijas valstu vēstniecībām Čehijā. Šī kopīgā Ziemeļu un Baltijas valstu nacionālā diena parasti notiek pavasarī, kur aicināta tiek plaša publika - Čehijas amatpersonas, nevalstisko organizāciju pārstāvji, uzņēmēji, žurnālisti, akadēmiskie darbinieki, ārvalstu diplomāti un diasporu pārstāvji 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā