Ziemeļu un Baltijas valstu vēstniecības Prāgā rīko kopīgās nacionālo dienu svinības

22.05.2019. 12:04

2019. gada 21. maijā Latvijas vēstniecība kopā ar pārējām Ziemeļu un Baltijas valstu (NB8) vēstniecībām Čehijā rīkoja kopīgās nacionālo dienu svinības. Šis kopīgais pasākums Prāgā ir kļuvis par ievērojamu ikgadēju tradīciju, - tas šogad notika jau divpadsmito reizi. Šogad NB8 nacionālo dienu svinību Prāgā vienojošā tēma bija “Inovācijas”.

Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas vēstnieki kopīgajā uzrunā uzsvēra, ka Ziemeļu un Baltijas valstu reģions ir viens no dinamiskākajiem un progresīvākajiem Eiropas reģioniem. NB8 valstis vieno ciešas reģionālās saites, kopīgās vērtības, kā arī spēcīgs inovāciju gars. NB8 reģiona valstis ir pasaules inovāciju līderu vidū, un ūsu reģiona vārds ir atpazīstams saistībā ar digitalizāciju, biotehnoloģijām un mākslīgo intelektu. Vienlaikus NB8 reģiona valstis raksturojas ar atvērtību un inovāciju jomā redz daudz iespēju padziļināt sadarbību ar Čehiju. To apliecina arī mūsu valstu kopīgā piedalīšanās Čehijas “Inovāciju nedēļā 2019”.

Ziemeļu un Baltijas valstu vēstnieku kopīgo uzrunu papildināja video par dalību “Inovāciju nedēļā 2019”, tostarp 20. maija seminārā “#Ziemeļu un Baltijas valstu inovācijas”, kur Latviju pārstāvēja Microsoft vadītāja Baltijā Renāte Strazdiņa. Tika arī demonstrēti fotoattēli ar NB8 valstu inovāciju sasniegumiem. Kā Latvijas veiksmīgie inovāciju piemēri tika parādīti medicīnas jaunuzņēmuma “CastPrint” radītais ģipsis, dronu uzņēmuma “Aerones”  ierīces un “Aerodium” vertikālais vēja tunelis.

Pasākuma daudzo viesu vidū bija Čehijas amatpersonas, nevalstisko organizāciju pārstāvji, uzņēmēji, žurnālisti, akadēmiskie darbinieki, ārvalstu diplomāti un diasporu pārstāvji. Kopīgajās svinībās katrai vēstniecībai bija arī savi nacionālie galdi. Latvijas vēstniecības nacionālo galdu rotāja Laimas saldumu, Latvijas Balzama un dažādu Latvijas sieru piedāvājums.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā