Ziemeļu un Baltijas valstu vēstniecības piedalās Čehijas “Inovāciju nedēļā 2019”

21.05.2019. 12:39

2019. gada 20. maijā Latvijas vēstniecība kopīgi ar citām Ziemeļu un Baltijas valstu vēstniecībām Čehijā prezentēja reģionu ikgadējā “Inovāciju nedēļā 2019”. Latviju pasākumā pārstāvēja Dr. Renāte Strazdiņa, Microsoft vadītāja Baltijā un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas LIKTA valdes locekle. Inovāciju nedēļa Čehijā notiek jau ceturto gadu un ir lielākais šāda veida pasākums valstī.

Ziemeļu un Baltijas valstu kopīgajā seminārā “Rīta iedvesma: #Ziemeļu un Baltijas valstu inovācijas” (“Morning Inspiration: #NordicBalticInnovations”) Renāte Strazdiņa dalījās savā pieredzē, uzsverot: “Mums katram, veidojot savu nacionālo inovāciju stāstu, jādomā plašāk - ko varam mācīties no saviem partneriem reģionā un ko varam dot cits citam”.

Inovāciju nedēļas galvenajā konferencē Renāte Strazdiņa uzstājās ar prezentāciju “Latvija: datos balstīta nācija mākslīgā intelekta laikmetā”. “Latvijā tehnoloģijas tiek liktas lietā, lai uzlabotu valsti,” uzsvēra R. Strazdiņa. Runājot par Latvijā sasniegto, viņa izcēla gan interneta ātrumu, gan informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares straujo izaugsmi, fokusu uz izglītību, sekmīgo startapu veidošanos un labvēlīgo likumdošanu. Latvijā strādā kopīgi IKT nozares speciālisti, valdība un augstskolas, lai attīstītu apmācību programmas. Latvija specializējas jomās, kur tai ir potenciāls – pētnieki un uzņēmumi. Tās ir bioekonomika, precīzā medicīna, viedie materiāli un ICT. Pie mums globālie uzņēmumi strādā cieši kopā ar vietējiem. Piemēram, Latvijas Universitātes Microsoft Inovāciju centrs LUMIC ir kļuvis par Latvijas inovatīvās uzņēmējdarbības centru.

Ziemeļu un Baltijas valstu vēstniecību kopīgā piedalīšanās Čehijas “Inovāciju nedēļā 2019” ir daļa no plašākām Ziemeļu un Baltijas valstu kopīgajām ikgadējām nacionālo dienu svinībām Čehijā #NordicBalticPrague. Šogad šo svinību kopīgā tēma ir “Inovācijas”.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā