Vēstniece Gunta Pastore konferencē „Čehijas baltistika 1918–2018” pateicas Čehijas baltistikas pētniekiem

30.04.2019. 10:39

2019. gada 29. aprīlī vēstniece Gunta Pastore Kārļa universitātē Prāgā kopā ar Lietuvas vēstnieku Edvilu Raudoniķi uzrunāja starptautiskās konferences „Čehijas baltistika 1918–2018“ dalībniekus.

Vēstniece pauda gandarījumu, ka konference notiek, atzīmējot Baltijas valstu un Čehoslovākijas neatkarības simtgades. G. Pastore teica, ka saites starp mūsu tautām ir daudz senākas, kur īpaša loma ir 18. gadsimta sākumā no Čehijas nākušajai hernhūtiešu kustībai un 1908. gada latviešu valodas ortogrāfijas reformai, kurai čehu valoda kalpoja kā paraugs.

G. Pastore augstu novērtēja mūsdienu baltistikas studijas Čehijā: “Kārļa un Masarika universitātes var lepoties ar ievērojamiem baltistikas pētniekiem. Te studentiem māca latviešu valodu, vēsturi un kultūru, attīsta metodes baltistikas apgūšanā, kā arī, studējot latviešu valodu, var iegūt maģistra un doktora grādu”.

Vēstniece īpaši pateicās Kārļa universitātes Baltistikas nodaļas vadītājam doktoram Pāvelam Štolam, docentam Ļubošam Švecam, Masarika universitātes Baltistikas nodaļas vadītājam docentam Vaidam Šeferim, doktorei Kristīnei Antei, doktorantei Nadjai Vaverovai un citiem: “Jūs esiet tie, kas veido tiltu starp mūsu valstīm un mūsu cilvēkiem”.

Vēstniecības vārdā G. Pastore uzdāvināja Kārļa universitātes Baltistikas nodaļai Latvijas Nacionālās enciklopēdijas jauno izdevumu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā