Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols Prāgā tiekas ar Čehijas partneriem

11.04.2019. 11:00
Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols Prāgā tiekas ar Čehijas partneriem

2019. gada 8. – 10. aprīlī Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols apmeklēja Čehijas Republiku. Tikšanās ar Čehijas partneriem parlamentā un valdībā apliecināja abu valstu līdzīgo izpratni par mūsdienu drošības izaicinājumiem un tuvās nostājas NATO un Eiropas Savienības jautājumos, kuros svarīgi turpināt sadarbību.

Tiekoties ar Čehijas Senāta vicespīkeru Jirži Oberfalceru (Jiří Oberfalzer), Rihards Kols apsveica Čehiju ar tās dalības NATO 20. gadadienu. “Abas mūsu valstis ir uzticami NATO partneri,” atzīmēja R. Kols, uzsverot nepieciešamību arvien stiprināt NATO spējas un paužot gandarījumu, ka Latvija iegulda aizsardzībā 2% IKP. Komisijas vadītājs pateicās Čehijai par ieguldījumu NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā, kā arī Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanā. Dalība NATO kaujas grupā ir arī iespēja dalībvalstu karavīriem kopā trenēties un uzlabot savas kaujas spējas.

Sarunā ar Senāta Ārlietu komisijas vadītāju Pāvelu Fišeru (Pavel Fišer) tika pārrunāti starpparlamentārās sadarbības, kā arī drošības un ES jautājumi. R. Kols pauda interesi turpināt ciešo sadarbību aizsardzības jomā. R. Kols un P. Fišers bija vienisprātis, ka aizvien aktuālāka kļūst sadarbība kiberdrošības jomā. Svarīga ir informācijas apmaiņa un praktiskā sadarbība, kā arī darbs NATO un ES līmenī.

Rihards Kols tikās ar Parlamenta Apakšpalātas Ārlietu komisijas deputātiem. Sarunā tika apspriestas ES aktualitātes, tostarp Vienotā tirgus jautājumi un ES nākamais daudzgadu budžets, kā arī Čehijas gaidāmā prezidentūra Višegradas 4 valstu formātā,  

Čehijas Aizsardzības ministrijā Rihards Kols tikās ar ministra vietnieku Radomiru Jahodu (Radomír Jahoda). R. Kols uzsvēra gan Čehijas ieguldījumu Baltijas drošībā, gan nepieciešamību sadarboties cīņā pret hibrīddraudiem. Rihards Kols atzīmēja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra Rīgā ieguldījumu un aicināja Čehiju tajā iesaistīties.

R. Kols tikās arī ar Čehijas Hibrīddraudu un pretterorisma centra vadītāju Benediktu Vangeli (Benedikt Vangelis), lai iepazītos ar centra darbu un to, kā Čehijā koordinē politiku cīņā pret hibrīddraudiem.

Ārlietu komisijas vadītājs piedalījās arī Čehijas rīkotajā Stratcom samitā 2019, kā arī uzstājās CEVRO un CIVIC institūtu rīkotajā diskusijā.

Rihards Kols apmeklēja Latvijas vēstniecību Čehijā un iepazinās ar vēstniecības darbu.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā