Vēstniece Gunta Pastore tiekas ar Čehijas parlamenta deputātu grupas sadarbībai ar Latviju vadītāju Ondržeju Veseliju

15.03.2019. 10:11

2019. gada 13. martā Latvijas vēstniece Gunta Pastore tikās ar Čehijas parlamenta Deputātu grupas sadarbībai ar Latviju vadītāju Ondržeju Veseliju (Ondřej Veselý).

G. Pastore teica, ka ir labs pamats abu valstu parlamentu kontaktu turpināšanai, - Saeimā ir izveidota Deputātu grupu sadarbībai ar Čehiju. Tās vadītājs ir Jānis Vucāns un kopā ir pārstāvēti 12 deputāti.

O.Veselijs apliecināja, ka Čehijas parlamenta grupa sadarbībai ar Latviju turpinās labo sadarbību ar Saeimu, kura izveidojusies jau iepriekšējā sasaukuma laikā. Viņš nākotnē noteikti plāno vizīti uz Latviju. Tā kā viņš pats ir no Pisekas pilsētas Čehijā, kurai ir ilgstoša sadarbība ar Smilteni, turpinās arī sadarbību starp mūsu pašvaldībām.

Tāpat sarunā tika apspriesta iespēja noturēt parlamentārās konsultācijas par Eiropas Savienības jautājumiem. O.Veselijs kā Čehijas parlamenta Eiropas lietu komisijas vadītāja vietnieks būtu ieinteresēts šādās konsultācijās.

G. Pastore pateicās par Čehijas parlamenta Aizsardzības komisijas ielūgumu Saeimas Aizsardzības komisijai atbildes vizītē apmeklēt Čehiju. Saeimas komisija apsver iespēju apmeklēt Čehiju šoruden.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā