Vēstniece Gunta Pastore apmeklē Brno pilsētu

30.01.2019. 09:23

2019. gada 28. janvārī Latvijas vēstniece Gunta Pastore apmeklēja Brno pilsētu, lai piedalītos Masarika universitātes simtgades svinību atklāšanas ceremonijā. “Masarika universitātei ir būtiska loma neatkarīgās Čehoslovākijas valsts vēsturē”, savā uzrunā uzsvēra universitātes rektors Mikkulāšs Beks (Mikuláš Bek), atzīmējot, ka, par spīti dažādiem pavērsieniem un spiedienam, universitāte vienmēr ir spējusi saglabāt savas akadēmiskās dzīves brīvību.

G. Pastore universitātē tikās arī ar Filozofijas fakultātes Valodniecības katedras vadītāju Ondržeju Šefčīku (Ondřej Šefčík) un Baltistikas nodaļas docentu Vaidu Šeferi (Vaidas Šeferis). Vēstniece pateicās universitātes pasniedzējiem par latviešu valodas apmācību un uzdāvināja Baltistikas nodaļai Nacionālās enciklopēdijas sējumu “Latvija”. V. Šeferis informēja par aktualitātēm latviešu valodas apmācībā sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru.

Vēstniece Brno apmeklēja organizāciju “Emil Open”, lai ar komitejas prezidentu Pavelu Zbožīneku (Pavel Zbožínek) pārrunātu organizācijas aicinājumu atbalstīt Latvijas jauniešu dalību šovasar Brno notiekošajās starptautiskajās sporta spēlēs jauniešiem ar invaliditāti “Emil Open”, kuras notiks jau astoto gadu.

Morāvijas muzejā G.Pastore tikās ar tā ģenerāldirektoru Jiržiju Mitāčeku (Jiří Mitáček). Muzeja pārstāvji atsaucās uz veiksmīgo pieredzi sadarbībā ar vēstniecību, organizējot izstādi "Noslēpumainā baltu pasaule" (2013.–2014.g) un pauda interesi par turpmāko sadarbību ar Latviju.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā