Vēstniece Gunta Pastore tiekas ar Čehijas ārlietu ministru

24.01.2019. 16:48

2019. gada 24. janvārī Latvijas vēstniece Gunta Pastore tikās ar Čehijas ārlietu ministru Tomāšu Petričeku (Tomáš Petříček). Šī bija vēstnieces iepazīšanās tikšanās ar ministru, uzsākot diplomātisko misiju Čehijas Republikā.

Ārlietu ministrs apsveica Latvijas jauno valdību un premjerministru Krišjāni Kariņu un pauda gandarījumu par abu valstu labo sadarbību.

Vēstniece pateicās par ministra skaidro atbalstu vienotai un stiprai Eiropas Savienībai, starptautiskajai tiesiskajai kārtībai, transatlantiskajām saitēm, atbalstu ES Austrumu partnerībai.

Ministrs un vēstniece bija vienisprātis, ka Eiropas Savienībā mūsu valstīm ir daudz kopīgi risināmu jautājumu, tostarp ES nākamais daudzgadu budžets, gatavošanās Brexit radītajām pārmaiņām, cīņa pret dezinformāciju un hibrīddraudiem, atbalsts Ukrainai un Austrumu partnerībai.

Pārrunājot sadarbību NATO, G. Pastore pauda pateicību Čehijai par atbalstu Latvijas drošības stiprināšanā. Latvija augstu vērtē čehu karavīru dalību Kanādas vadītajā NATO kaujas grupā Latvijā, kā arī Čehijas atgriešanos Baltijas gaisa telpas patrulēšanā šā gada otrajā pusē.

Ministrs T. Petričeks uzsvēra, ka Čehija šogad pārņems prezidentūru Višegradas četrinieka (Čehija, Polija, Slovākija, Ungārija) formātā, - un šajā kontekstā raugās arī uz kontaktiem ar Baltijas un Ziemeļvalstu astotnieku (Dānija, Igaunija, Somija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija un Zviedrija).

Tāpat sarunā tika apspriesta abu valstu augošā ekonomiskā sadarbība, kā arī veiksmīgā sadarbība kultūras jomā. Vēstniece pateicās Čehijas valdībai par latviešu valodas apmācību Kārļa Universitātē Prāgā un Masarika Universitātē Brno.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā