Vēstnieks Alberts Sarkanis tiekas ar Čehijas karavīriem, kas dosies misijā uz Latviju

12.06.2018. 10:36

2018. gada 11. jūnijā Latvijas vēstnieks Alberts Sarkanis, Čehijas aizsardzības ministre Karla Šlehtova, Čehijas armijas Ģenerālštāba komandieris ģenerālleitnants Alešs Opata,  Kanādas vēstniece Barbara Ričardsone apmeklēja Čehijas armijas Hranices 7. mehanizētā bataljona bāzi. Viņi tikās ar karavīriem, kuri jūnijā dosies uz Latviju. Saskaņā ar Čehijas parlamenta Deputātu palātas un Senāta nesen apstiprināto mandātu Latvijā no 2018. gada jūnija vidus līdz 2020. gada beigām Čehijas karavīri iekļausies Kanādas vadītajā NATO daudznacionālajā spēku ilgtermiņa klātbūtnes kaujas vienībā (enhanced Forward Presence Battle Group, eFP). Pagaidām šī būs čehu pirmā sešu mēnešu misija Latvijā, kas sāksies 2018. gada 14. jūnijā, un tanī Čehiju pārstāvēs  60 militārpersonas no Hranices 7. mehanizētā bataljona.

            “Piedaloties NATO Alianses klātbūtnē Baltijas valstīs, mēs izpildām savas sabiedroto spēku saistības. Starptautiskā vidē esošajiem čehu karavīriem tas ir neaizstājams pieredzes avots. Esmu pārliecināta, ka Hranices mīnmetēji ir labi sagatavoti to misijai”, tikšanās laikā uzsvēra ministre Šlehtova. “Līdzdalība eFP ir turpinājums mūsu iepriekšējo gadu atbalstam, veidojot savas Baltijas valstu aizsardzības spējas. Tādā veidā apliecinām mūsu interesi par starptautisko sadarbību un koalīcijas vienotības stiprināšanu pie NATO austrumu robežām”, norādīja ģenerālleitnants Opata.

            Latvijas vēstnieks Sarkanis izteica gandarījumu par to, ka arī čehu spēki iesaistās militāro spēku starptautiskajā misijā Latvijā, tādējādi apliecinot sapratni par Baltijas valstu bažām drošības jomā un veicinot arī savstarpējo sadarbību visas Alianses ietvaros. Savukārt Kanādas vēstniece Ričardsone norādīja, ka Kanāda atzinīgi vērtē Čehijas ieguldījumu Kanādas vadītajā septiņu valstu eFP klātbūtnē Latvijā. “Mēs esam lepni, ka spējam būt kopā ar mūsu sabiedrotajiem un sūtīt skaidru signālu - mēs esam NATO”, uzsvēra vēstniece Ričardsone.

            Otra čehu vienība 230 personu sastāvā no Žatecas 41. mehanizētā bataljona šī gada jūlija beigās papildinās Vācijas vadīto eFP Lietuvā. Savukārt 2019. gadā piecas Čehijas gaisa spēku Grippen lidmašīnas un 95 karavīri veiks Baltijas gaisa telpas patrulēšanas kārtējo misiju.

Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā