Prāgā kopīgi tiek svinētas Baltijas un Ziemeļvalstu nacionālās dienas

16.06.2017. 12:48

15. jūnijā Prāgas Jaunpilsētas rātsnamā (Novoměstská radnice) tika rīkota Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas vēstniecību kopīgā nacionālo dienu svinēšana. Šī Baltijas un Ziemeļvalstu vēstniecību iniciatīva ik gadu rīkot kopīgu svinēšanu ir kļuvusi par skaistu  tradīciju Čehijas galvaspilsētā.

Vēstnieki Kristians Hoppe, Alberts Sarkanis, Stens Švede, Helena Tuuri, Siri Sletnere, Edvils Raudonikis un Viktoria Li secīgajā uzrunā uzsvēra, ka Baltijas un Ziemeļvalstu tradicionālā nacionālo dienu svinēšana šogad Prāgā norit jau desmito reizi. Šī kopīgā Baltijas un Ziemeļvalstu svētku svinēšana ir simbols gan mūsu valstu tuvajām saitēm, gan lieliskai un plašai sadarbībai ar Čehijas Republiku. Īpaša uzmanība ir veltāma mūsu vienotam darbam pie ilgtspējīgas attīstības programmas Agenda 2030 un tās 17 mērķu īstenošanas un sabiedrības labklājības celšanai, ko jau ilgākā laikā Ziemeļeiropas valstis un valdības ir akcentējušas un akcentē savā darbībā.

Pasākuma daudzo viesu vidū bija Čehijas valsts un sabiedriskās amatpersonas, uzņēmēji, ārvalstu diplomāti un diasporu pārstāvji. Pieņemšanā viesiem uzmanību saistīja arī katras vēstniecības nacionālie galdi, kur tika prezentēti nacionālie ēdieni un dzērieni. Latvijas vēstniecības galdā šogad bija Valmiermuižas un Skrīveru saldumu piedāvājums. 

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Čehijā
Adrese: Hradešínská 3, 101 00 Prāga, Čehijas Republika
Tālrunis:  +420 255 700 881
Fakss: +420 255 700 880
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

icon-facebook    icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā