Ieteikumi un brīdinājumi ceļotājiem uz Poliju

02.09.2020. 13:03

No 2020. gada 13. jūnija ir mainīti iepriekš noteiktie ieceļošanas ierobežojumi un atvērtas Polijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) valstīm. 

No 13. jūnija ir atcelta robežkontrole uz Polijas robežām ar ES valstīm. Netiek veikta sanitārā kontrole. Ieceļojot Polijā no ES valstīm, nav jāievēro karantīna. 

Ierobežojumi tiek saglabāti uz Polijas robežām ar Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu. Polijas robežas ar minētajām valstīm var šķērsot tikai noteiktos robežpunktos (informācija par robežpunktiem pieejama šeit)). No 13. jūnija ES, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pilsoņi, viņu laulātie un bērni, var ieceļot Polijā no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, lai šķērsotu Polijas teritoriju tranzītā ar mērķi atgriezties savā mītnes zemē. 

Polijā ir spēkā aviosatiksmes aizliegumi ar noteiktām valstīm. Aktualizētais saraksts ir pieejams Polijas robežsardzes mājas lapā.

Personām, kas ieradušās Polijā no COVID-19 skartajiem reģioniem vai bijušas kontaktā ar inficētu personu, un ir novērojušas tādus simptomus kā drudzis, klepus, muskuļu sāpes, bezspēks, elpas trūkums, nekavējoties:

·         jāziņo telefoniski sanitāri epidemioloģiskajam dienestam. Dienesta staciju kontaktinformācija atrodama šeit.  

·         vai arī jāvēršas slimnīcu infektoloģijas-observācijas nodaļās. Informācija par slimnīcām atrodama šeit.

Polijas Nacionālajā veselības fondā ir izveidots diennakts, bezmaksas konsultāciju tālrunis: 800 190 590, +48 22 125 66 00 (zvaniem no ārvalstīm).

Ar konsultantiem iespējams sazināties arī elektroniski. Informācija par saziņas iespējām pieejama šeit.

Aktuālā Polijas iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit:

Polijas Veselības ministrija: https://www.gov.pl/web/zdrowie;

Polijas Veselības ministrijas mājas lapā ir izveidota informatīva sadaļa par COVID-19 (angļu valodā);

Polijas valdības portāls: https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Polijā ar derīgu pasi vai personas apliecību (eID karti) bez ierobežojumiem.

Latvijas nepilsoņi var ieceļot un uzturēties Polijā ar derīgu pasi līdz 3 mēnešiem.

Vietējie likumi un tradīcijas

Polijā pieļaujamais alkohola saturs transporta līdzekļa vadītāja asinīs ir 0.2 promiles.

Polijā ir ieviesta samaksa par dažu autoceļu izmantošanu. Nodevu transportlīdzekļiem ar pilnu masu mazāku par 3,5 t. var samaksāt kā manuāli, iebraucot maksas ceļa posmā, tā arī izmantojot elektronisko ceļu nodevas iekasēšanas sistēmu (viaTOLL, links uz https://www.viatoll.pl/en/ ), transportlīdzekļiem ar pilnu masu lielāku par 3,5 t. ir jāiegādājas speciāla ierīce. Detalizēta informācija par samaksas veidiem, nodevu likmēm un ar nodevu aplikto ceļu karti ir pieejama viaTOLL mājaslapā https://www.viatoll.pl/en/ Maksas ceļu tīkls pastāvīgi paplašinās, tāpēc pirms došanās uz Poliju iesakām iepazīties ar aktuālo viaTOLL (links uz https://www.viatoll.pl/en/ ) ceļu tīklu.

Vairāk par ceļošanu uz Poliju ar autotransportu

Polijā tiek pakāpeniski ieviests aizliegums veikt tirdzniecību svētdienās. 2020.gadā veikali veic tirdzniecību vien septiņas svētdienas gadā, tostarp divas svētdienas pirms Ziemassvētkiem un vienu pirms Lieldienām.

Kalendārs 2020.gadam

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā Polijā, aicinām lūgt palīdzību tuvākajā policijas iecirknī vai policistam un nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Polijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ārkārtas telefonu numuri Polijā: 112, Policija 997, Ātrā palīdzība 999. 

Jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, iesakām pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, kā arī aicina viedtālrunī lejupielādēt Ārlietu ministrijas mobilo aplikāciju “Ceļo droši”.