Darba meklētājiem Polijā

23.04.2018. 09:46

KĀ MEKLĒT DARBU?

Sekmīgai darba atrašanai ir nepieciešamas poļu valodas zināšanas. Ieteicams darba meklēšanu uzsākt pirms došanās uz  Poliju. Galvenās darba meklēšanas iespējas:

vairāk informācijas - NVA mājaslapā, sadaļā "kā meklēt darbu Polijā"


PIEKĻUVE DARBA TIRGUM

  • Latvijas pilsoņiem nav vajadzīga darba atļauja, lai strādātu Polijā un viņiem ir brīva piekļuve Polijas darba tirgum.
  • Latvijas nepilsoņiem ir ierobežota piekļuve Polijas darba tirgum un darbam Polijā nepieciešama uzturēšanās atļauja ar tiesībām strādāt.

vairāk informācijas - NVA mājaslapā, sadaļā "piekļuve darba tirgum"


UZTURĒŠANĀS NOSACĪJUMI

  • Bez uzturēšanās atļaujas Latvijas pilsoņi var strādāt un uzturēties Polijā līdz 3 mēnešiem. Ja Latvijas pilsonis vēlas uzturēties Polijā ilgāk par 3 mēnešiem, tad nepieciešams noformēt uzturēšanās atļauju kompetentajā vojevodistē pēc dzīvesvietas http://udsc.gov.pl
  • Papildus informāciju par uzturēšanās nosacījumiem atradīsiet Polijas ārvalstnieku biroja mājas lapā: www.udsc.gov.pl un Polijas EURES mājas lapā 

vairāk informācijas - NVA mājaslapā, sadaļā "uzturēšanās nosacījumi"


KĀ PIETEIKTIES DARBĀ?

Ja vēlies strādāt Polijā, tad iepazīsties ar informāciju, ko būtu jāzina pirms doties peļņā uz ārzemēm Latvijas EURES mājas lapā, Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas mājas lapā  un uzzini vairāk par dzīves un darba nosacījumiem Polijā.

vairāk informācijas - NVA mājaslapā, sadaļā "kā pieteikties darbā?"


PIRMS DOTIES UZ POLIJU

Ja vēlies strādāt Polijā, tad iepazīsties ar informāciju, ko būtu jāzina pirms doties peļņā uz ārzemēm Latvijas EURES mājas lapā, Latvijas Republikas Iekšlietu Ministrijas mājas lapā  un uzzini vairāk par dzīves un darba nosacījumiem Polijā:

Noderīgs rīks, lai pārliecinātos par savu gatavību doties uz ārzemēm, ir Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izveidotā interneta vietne brauktvainebraukt.lv.

vairāk informācijas - NVA mājaslapā, sadaļā "pirms doties uz poliju"


Cita noderīga informācija