Bērna reģistrācija par Latvijas pilsoni

29.06.2020. 11:41

Lai reģistrētu bērnu par Latvijas pilsoni, vienam no vecākiem (Latvijas pilsonim) vēstniecībā personīgi jāiesniedz šādi dokumenti:

 • Iesniegums:
  1. Iesniegums bērna reģistrēšanai līdz 15 gadu vecumam;
  2. Iesniegums nepilsoņa statusa reģistrēšanai;
  3. Iesniegums personas no 15 gadu vecuma reģistrēšanai;
 • Personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte);
 • Otra vecāka personu apliecinoša dokumenta kopija, uz kuras jābūt dokumenta turētāja rakstiskam apliecinājumam: ”Piekrītu manu personas datu izmantošanai dokumentu sagatavošanas procesā”. Ja otrs vecāks ir ārvalsts pilsonis, uz ārvalstnieka personu apliecinošā dokumenta kopijas jābūt rakstiskam apliecinājumam angļu valodā: „I agree that my personal data will be processed during the preparation of documents”.
 • Ja bērnam ir citas valsts pilsonība, jāpievieno bērna personu apliecinoša dokumenta kopija, uz kuras viens no vecākiem uzraksta: ”Piekrītu mana bērna personas datu izmantošanai dokumentu sagatavošanas procesā
 • bērna dzimšanu apliecinošs dokuments (dzimšanas apliecība vai izraksts no dzimšanas reģistra) ar oficiāli apliecinātu tulkojumu latviešu, angļu, vācu, franču vai krievu valodā;
 • atzinums no Latviešu valodas aģentūru, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. par bērna vārda vai uzvārda atveidošanu latviešu valodā (ja vārds, uzvārds nav latviskas izcelsmes. Nosūtot e-pastu aģentūrai ieteicams miniet bērna vārdu un uzvārdu tādā formā, kā tas ir rakstīts dzimšanas apliecībā, kā arī miniet otra vecāka (ja viņš ir ārvalstnieks) tautību.

Konsulārā nodeva par dokumentu pārsūtīšanu 40.00 EUR.

Konsulārā nodaļa informāciju pārsūta uz  Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldi Latvijā, kas apmēram 4 nedēļu laikā bērnu reģistrē pilsonībā un piešķir personas kodu, par ko nosūta vēstuli bērna vecākiem uz iesniegumā norādīto adresi. Pēc personas koda saņemšanas vēstniecībā var iesniegt dokumentus, lai noformētu bērnam ceļošanas dokumentu (pasi, personas apliecību (ID) vai atgriešanās apliecību).

Lai nosūtītu bērna reģistrācijai nepieciešamos dokumentu pa pastu, personu apliecinoša dokumenta kopijai (ar rakstisku apliecinājumu: ”Piekrītu manu personas datu izmantošanai dokumentu sagatavošanas procesā”), kā arī bērna dzimšanu apliecinoša dokumenta kopijai ir jābūt notariāli apliecinātai.