Ierobežojumi Polijā no 2021. gada 30. marta

14.04.2021. 13:15

Ieceļošanas ierobežojumi no Šengenas zonas/ Eiropas Savienības valstīm.

 • Personām, kas šķērso Polijas robežas jūras posmu, izmantojot regulāro prāmju satiksmi un Polijas robežas sauszemes posmu ar Čehiju, Lietuvu, Vāciju, Slovākiju (neatkarīgi no ieceļošanas veida) ar mērķi doties uz savu dzīvesvietu Polijā vai uzturēšanās vietu Polijas teritorijā, ir pienākums ievērot  karantīnu, telefoniski paziņojot galvenajam sanitārajam inspektoram. Personām, kas ieceļo ar citu mērķi (tostarp tranzītu), ir nepieciešams negatīvs SARS-CoV-2 testa (PCR vai antigēna) rezultāts. Testa rezultāts nedrīkst būt senāks par 48 stundām Polijas robežas šķērsošanas brīdī. Testa rezultātam ir jābūt poļu vai angļu valodā.
 • Personām, kas  ieceļo Polijā ar lidmašīnu no Šengenas valstīm, ir jābūt negatīvam Sars-Cov-2 testa (PCR vai antigēna) rezultātam, ko personai jāuzrāda Polijas robežsardzei pēc pieprasījuma. Testa rezultāts nedrīkst būt senāks par 48 stundām Polijas robežas šķērsošanas brīdī. Testa rezultātam ir jābūt poļu vai angļu valodā. 

Prasība uzrādīt negatīvu SARS-CoV-2 testa (PCR vai antigēna) rezultātu un ievērot karantīnu, netiek attiecināta uz personām, kuras vakcinētas pret COVID-19 ar Eiropas Savienībā atzītu vakcīnu (uzrādot vakcinācijas sertifikātu); lidmašīnu apkalpi, jūrniekiem, zvejniekiem, kuģu apkalpi, vilcienu personālu; starptautiskiem autopārvadātājiem (preču, pasažieru).

Ierobežojumi, ieceļojot Polijā, šķērsojot Eiropas Savienības ārējo robežu.

Personām, kas Polijā ieceļo, šķērsojot Eiropas Savienības ārējo robežu, jāievēro karantīna. Negatīvs SARS-CoV-2 testa rezultāts, kas veikts valstī, no kuras persona ieceļo, neatbrīvo no karantīnas prasības.  No karantīnas prasības atbrīvoti: ES, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pilsoņi, viņu dzīvesbiedri un bērni, lai šķērsotu Poliju tranzītā ceļā uz dzīvesvietu vai uzturēšanās vietu; personas, kuras vakcinētas pret COVID-19 ar Eiropas Savienībā atzītu vakcīnu (uzrādot vakcinācijas sertifikātu); lidmašīnu apkalpe, jūrnieki, zvejnieki, kuģu apkalpe, vilcienu personāls; starptautiskie autopārvadātāji (preču, pasažieru).

Karantīnas periods var tikt samazināts, ja 48 stundu laikā pēc Polijas robežas šķērsošanas tiks saņemts negatīvs Sars-Cov-2 testa rezultāts.

Plašāka informācija Polijas robežsardzes mājas lapā: https://www.strazgraniczna.pl/

Laika posmā līdz 2021. gada 25. aprīlim Polijā noteikti sekojoši ierobežojumi:

 • slēgtas viesnīcas (līdz 3. maijam);
 • slēgti veikali tirdzniecības centros, izņemot pārtikas veikalus, aptiekas, medicīnas preču veikalus, optikas veikalus, kosmētikas veikalus, preses izdevumu vietas;
 • slēgti skaistumkopšanas saloni un frizētavas;
 • slēgtas kultūras iestādes (teātri, kino, muzeji, mākslas galerijas, kultūras nami);
 • slēgti būvmateriālu un mēbeļu veikali, kuru telpu lielums ir virs 2000 m²;
 • slēgtas sanatorijas, baseini, akvaparki, pirtis, sporta zāles, solāriji, kazino;
 • visā Polijas teritorijā ir jālieto deguna un mutes aizsargmaskas gan iekštelpās (veikalos, sabiedriskajā transportā u.c.), gan arī ārpus telpām. Masku vietā nedrīkst tikt lietotas šalle.
 • slēgtas kafejnīcas un restorāni (pakalpojumi tiek sniegti tikai līdzņemšanai vai piegādēm);
 • baznīcās drīkst uzturēties 1 persona uz 20 m²;
 • tirdzniecības vietās, veikalos, pastā drīkst uzturēties 1 persona uz 15 m² (ja telpas lielums ir līdz 100 m²) vai 1 persona uz 20 m² (ja telpas lielums ir virs 100 m²).

Gadījumā, ja ir aizdomas par inficēšanos ar COVID-19, vispirms jāsazinās ar pamata veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), izmantojot attālinātas konsultācijas. Saraksts pa vojevodistēm atrodams šeit.  Lēmumu par pacienta nosūtīšanu uz slimnīcu pieņem ārstējošais ārsts. Pats pacients bez iepriekšējas vienošanās ar veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu) nedrīkst doties uz slimnīcu. Slimnīcu saraksts ir pieejams šeit.

Savukārt, ja personas veselības stāvoklis ir smags, jāzvana uz neatliekamās palīdzības numuru 112 vai 999.

Detalizētu informāciju par to, kā jārīkojas, ja ir aizdomas par inficēšanos ar COVID-19, var saņemt, zvanot uz Nacionālās veselības fonda diennakts tālruņa numuru: 800 190 590. +48 22 125 66 00  (zvaniem no ārvalstīm). Ar konsultantiem iespējams sazināties arī elektroniski. Informācija par saziņas iespējām pieejama šeit.

Aktuālā Polijas iestāžu informācija saistībā COVID-19:

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā