Varšavā apskatāma izstāde “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture”

16.02.2021. 12:02
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Latvijas vēstniecība Polijā informē, ka Polijas Valsts Etnogrāfiskajā muzejā Varšavā no 2021. gada 16. februāra līdz 16. maijam apskatāma izstāde “Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture”. Izstāde iepazīstina ar Latvijas un Polijas kopīgo vēsturi vairāk nekā 100 gadu garumā, tajā apskatāms Latvijas un Polijas kopīgais kultūras mantojums: arheoloģiskās senlietas, etnogrāfiskie priekšmeti, vēsturiskie dokumenti un fotogrāfijas no Marienhauzenas (mūsdienās Viļaka) muižas, Daņilovkas, Loginu un Dzilnaskalna senkapiem. Izstādes priekšmeti datējami ar vēlā akmens laikmeta beigām līdz 1920. gadam, kad beidza pastāvēt Marienhauzenas muiža. Plašāka informācija pieejama Polijas Valsts Etnogrāfiskā muzeja mājas lapā.

Izstādi veidoja Viļakas novada muzejs un Polijas Valsts Arheoloģijas muzejs Varšavā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Polijā, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Polijas Valsts Etnogrāfisko muzeju un Polijas vēstniecību Latvijā. Projekts norisinās Latvijas valstiskuma simtgades pasākumu ietvaros.

Iepriekš izstāde bija apskatāma Latvijā – Viļakas novada muzejā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī Polijā – Senāta telpās.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā