Ierobežojumi Polijā no 28.12.2020 līdz 31.01.2021.

13.01.2021. 11:07

Laika posmā no 2020. gada 28. decembra līdz 2021. gada 31. janvārim personām, kas ieceļo Polijā ar organizētu transportu/sabiedrisko transportu, šķērsojot Polijas robežu, kas veido Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu, jāievēro 10 dienu karantīna.

No karantīnas prasības atbrīvoti:

 • ES, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pilsoņi, viņu dzīvesbiedri un bērni, lai šķērsotu Poliju tranzītā ceļā uz dzīvesvietu vai uzturēšanās vietu;
 • personas, ka vakcinētas pret COVID-19 (uzrādot vakcinācijas sertifikātu);
 • lidmašīnu apkalpe, jūrnieki, zvejnieki, kuģu apkalpe, vilcienu personāls;
 • starptautiskie autopārvadātāji (preču, pasažieru);
 • studenti, kas studē vai veic pētniecisko darbu Polijā;
 • ES, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas, Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices pastāvīgo vai ilgtermiņa uzturēšanās atļauju turētāji, viņu dzīvesbiedri un bērni, lai šķērsotu Poliju tranzītā ceļā uz dzīvesvietu vai uzturēšanās vietu.

Plašāka informācija pieejama Polijas robežsardzes mājas lapā.

Laika posmā no 2020. gada 28. decembra līdz 2021. gada 31. janvārim Polijā noteikti sekojoši ierobežojumi:

 • slēgti veikali tirdzniecības centros, izņemot pārtikas veikalus, aptiekas, medicīnas preču veikalus, kosmētikas veikalus, preses izdevumu vietas, skaistumkopšanas salonus un lielos mēbeļu veikalus;
 • slēgtas viesnīcas;
 • slēgti slēpošanas kūrorti;
 • slēgtas visas kultūras iestādes (teātri, kino, muzeji, mākslas galerijas, kultūras nami);
 • slēgtas sanatorijas, baseini, akvaparki, sporta zāles, kā arī kafejnīcas un restorāni (pakalpojumi tiek sniegti tikai līdzņemšanai vai piegādēm);
 • visā Polijas teritorijā ir jālieto deguna un mutes aizsargmaskas gan iekštelpās (veikalos, sabiedriskajā transportā u.c.), gan arī ārpus telpām;
 • darba dienās no 10.00 – 12.00 tirdzniecības vietās var iepirkties tikai seniori.

No 13. jūnija ir atcelta robežkontrole uz Polijas robežām ar ES valstīm. Ierobežojumi tiek saglabāti uz Polijas robežām ar Krieviju, Baltkrieviju un Ukrainu. Polijas robežas ar minētajām valstīm var šķērsot tikai noteiktos robežpunktos (informācija par robežpunktiem un nosacījumiem pieejama šeit). Polijā ir spēkā aviosatiksmes aizliegumi ar noteiktām valstīm. Aktualizētais saraksts ir pieejams Polijas robežsardzes mājas lapā.

Gadījumā, ja ir aizdomas par inficēšanos ar COVID-19, vispirms jāsazinās ar pamata veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu), izmantojot attālinātas konsultācijas. Saraksts pa vojevodistēm atrodams šeit.  Lēmumu par pacienta nosūtīšanu uz slimnīcu pieņem ārstējošais ārsts. Pats pacients bez iepriekšējas vienošanās ar veselības aprūpes (POZ) ārstu (ģimenes ārstu) nedrīkst doties uz slimnīcu. Slimnīcu saraksts ir pieejams šeit.

Savukārt, ja personas veselības stāvoklis ir smags, jāzvana uz neatliekamās palīdzības numuru 112 vai 999.

Detalizētu informāciju par to, kā jārīkojas, ja ir aizdomas par inficēšanos ar COVID-19, var saņemt, zvanot uz Nacionālās veselības fonda diennakts tālruņa numuru: 800 190 590. +48 22 125 66 00 (zvaniem no ārvalstīm). Ar konsultantiem iespējams sazināties arī elektroniski. Informācija par saziņas iespējām pieejama šeit.

Aktuālā Polijas iestāžu informācija saistībā COVID-19:

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā