Vroclavā notiek Latgales atbrīvošanas simtgadei veltīts pasākums

25.02.2020. 18:30
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Šā gada 25. februārī Vroclavā, Lejassilēzijas vojevodas biroja telpās (Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu) notika pasākums “Par mūsu un jūsu brīvību – Latgales atbrīvošanas simtgadē” (Za wolność naszą i waszą – w stulecie wyzwolenia Łatgalii). Pasākuma laikā tika atklāta izstāde „„Varšavas un Rīgas starpā vienmēr bijusi pilnīga saprašanās...” * Veltījums Latvijas un Polijas attiecību simtgadei” (*Polijas ārlietu ministra pulkveža Jozefa Beka atziņa vizītes laikā Latvijā 1934. gada jūlijā). Tā būs apskatāma Lejassilēzijas vojevodas biroja telpās līdz 3. martam. Izstādei ir piešķirta Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita un Polijas prezidenta Andžeja Dudas (Andrzej Duda) patronāža.

Pasākuma laikā notika arī Latvijas un Polijas attiecību vēsturei un sadarbībai mūsdienās veltīta diskusija. Diskusijas 1. panelī tika analizēti Latvijas un Polijas attiecību vēsturiskie aspekti, īpaši akcentējot Polijas militāro atbalstu Latvijas Neatkarības kara laikā. Panelī Latviju pārstāvēja Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, savukārt Poliju – Lejassilēzijas vojevodas biroja eksperts Piotrs Piss (Piotr Piss) un Vroclavas Universitātes Vēstures institūta (Instytut Historyczny Uniwersytet Wrocławski) profesors Ježijs Marons (Jerzy Maroń).

Diskusijas 2. panelī Latvijas vēstnieks Polijā Edgars Bondars sniedza ieskatu par Latvijas un Polijas attiecībām mūsdienās, akcentējot, ka Latviju un Poliju saista cieša, daudzpusīga sadarbība. Vēstnieks uzsvēra Latvijas simtgades un Polijas simtās gadadienas kopš neatkarības atjaunošanas vēsturisko nozīmi un ietekmi uz sadarbību mūsdienās.

Vizītes laikā Vroclavā vēstnieks Edgars Bondars tikās ar Lejassilēzsijas vojevodu Jaroslavu Obremski (Jarosław Obremski) un vojevodas vietnieku Jaroslavu Kresu (Jarosław Kresa).

Pasākumu organizēja Latvijas vēstniecība Polijā sadarbībā ar Lejassilēzijas vojevodas biroju Vroclavā un Lazenku karalisko muzeju (Muzeum Łazienki Królewskie), projekts norisinājās Latvijas valstiskuma simtgades pasākumu ietvaros.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā