Izskanot G. Krēmera un G. Osokina koncertam Varšavā, turpinās Latvijas simtgades atzīmēšana Polijā

11.12.2019. 13:08
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Šā gada 10. decembrī Varšavā, Polijas Nacionālajā Filharmonijā izskanēja Latvijas mūziķu - pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera, izcilā pianista Georgija Osokina un kamerorķestra “Kremerata Baltica” vadošās čellistes Giedres Dirvanauskaites (Giedrė Dirvanauskaitė) koncerts. Tajā tika atskaņota gan klasiskā, gan mūsdienu mūzika, īpaša uzmanība tika veltīta Polijā dzimušā komponista Mečislava Veinberga kompozīcijām, kurām, kā atzinis pats Maestro, nepieciešams piešķirt jaunu skanējumu un veicināt popularitāti.

Mākslinieku sniegums plaši apmeklētājā koncertā izpelnījās viennozīmīgu klausītāju atzinību, kas izpaudās vairākkārtējas stāvovācijās. Koncertu apmeklēja Polijas kultūras jomas un diplomātiskā korpusa pārstāvji, vēstniecības sadarbības partneri, Latvijas draugi un citi interesenti.

Pēc koncerta Latvijas vēstnieks Polijā Edgars Bondars rīkoja svinīgu pasākumu koncerta viesiem un mūziķiem pateicībā par izcilo muzikālo sniegumu. Pasākums ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm Polijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā