Varšavā atklāj Latvijas un Polijas attiecībām veltītu izstādi

29.11.2019. 15:51
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Varšavā atklāj Latvijas un Polijas attiecībām veltītu izstādi

29. novembrī Lazenku karaliskajā parkā Varšavā (Łazienki Królewskie w Warszawie) tika atklāta brīvdabas izstāde „„Varšavas un Rīgas starpā vienmēr bijusi pilnīga saprašanās...” * Veltījums Latvijas un Polijas attiecību simtgadei” .

Izstādi, kas lielākoties veltīta Polijas un Latvijas attiecībām no 1918. gada līdz 1939. gadam, veidojis Lazenku karaliskais muzejs (Muzeum Łazienki Królewskie) sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Polijā un Latvijas Universitātes profesoru, Dr. hist. Ēriku Jēkabsonu. Viens no galvenajiem akcentiem izstādē veltīts kopīgai Latvijas un Polijas armiju militārajai operācijai 1919/1920. gada ziemā, kad no lielinieku karaspēka tika atbrīvota Latgale.

Izstādei ir piešķirta Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita un Polijas prezidenta Andžeja Dudas (Andrzej Duda) patronāža, atklāšanā tika nolasītas arī abu valstu prezidentu apsveikuma vēstules. Atklāšanas ceremonijā piedalījās vairāki Polijas un Latvijas vēsturnieki, vēstures interesenti, kā arī latviešu diasporas un diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Brīvdabas izstāde ir daļa no Latvijas simtgades publiskās diplomātijas pasākumiem, tā sastāv no 44 planšetēm, kurās redzamas fotogrāfijas un plašs informatīvais materiāls poļu, latviešu un angļu valodā. Materiāli izstādei sagādāti no Latvijas Kara muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja,  Polijas Nacionālā digitālā arhīva un Ģen. K. Sosnovska Kara vēsturiskā biroja.

Izstāde būs apskatāma Lazenku karaliskajā parkā līdz 2020. gada 31. janvārim.

*Polijas ārlietu ministra pulkveža Jozefa Beka atziņa vizītes laikā Latvijā 1934. gada jūlijā.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā