Varšavā atklāj Latvijas simtgadei veltītu izstādi “Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi”

10.01.2019. 16:45
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

2019. gada 9. janvārī Varšavā, Tautas Piemiņas institūta Izglītības centrā tika atklāta Latvijas Nacionālā arhīva izstāde “Mēs gribam būt brīvi, mēs būsim brīvi”. Izstāde veidota sadarbībā ar Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Somijas vēstures atmiņas institūcijām un vēstures muzejiem. Atklāšanā piedalījās institūta darbinieki, vēsturnieki, diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Izstāde ir veltījums Latvijai un tās kaimiņvalstīm Baltijas jūras reģionā, kuras atzīmē valstu simtgadi. Vēsturisko liecību izstādē attēlota Latvijas valsts tapšana, vēsturiskajā kontekstā parādot kaimiņvalstis – Lietuvu un Igauniju, kā arī Poliju un Somiju, kas tika nodibinātas vai savas valstis atjaunoja pēc Pirmā pasaules kara. Izstāde ar vēsturiskajām arhīvu liecībām ataino, ka jauno neatkarīgo valstu proklamēšana notika sarežģītos starptautiskos un iekšpolitiskos apstākļos. Pēc pasludināšanas sekoja militāras un politiskas cīņas, lai nosargātu neatkarību, kā arī darbs pie valstu starptautiskas atzīšanas.

Izstāde Piemiņas institūta telpās būs skatāma līdz 11. februārim, tālāk izstāde dosies uz Igauniju un Somiju.

Latvijas Nacionālā arhīva projekts ir viens no Latvijas Valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā