Ar tautas deju priekšnesumu Latvijas vēstniecības Polijā dārzā noslēdz latviešu skoliņas Varšavā mācību gadu

12.06.2018. 12:28

2018. gada 10. jūnijā Latvijas vēstniecībā Polijā viesojās Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas skolēnu tautas deju kolektīvs “Jumītis” pasniedzējas Ilzes Daņilovskas vadībā. Pasākumu organizēja Fonds "Latviešu māja" sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Polijā, un tas bija saistīts ar Varšavas latviešu skoliņas “Kodoliņš” pirmā darbības gada noslēgumu. Liepājas mazie dejotāji vēstniecības dārzā sniedza latviešu tautas deju koncertu, pēc kura gan maziem, gan lieliem pasākuma apmeklētājiem bija iespēja kopā mācīties deju soļus.

Noslēdzot skoliņas “Kodoliņš” pirmo mācību gadu, centīgākajiem skolēniem tika pasniegti atzinības raksti un balvas. Skoliņas vadītāja Dace Kadakovska īpaši pateicās arī radošajām skolotājām Dairai Janušai un Antrai Aizstrautai par nerimstošu enerģiju skoliņas darbā. Pēc skolotāju vārdiem skoliņa diasporai nozīmē ne tikai latviešu valodas apguvi. Tā ir nepieciešama pozitīva Latvijas tēla radīšanai bērnu uztverē, saiknes uzturēšanai ar dzimteni un tās kultūru, kas ir ļoti svarīgi bērnu identitātes veidošanai. Turklāt šādi un līdzīgi pasākumi rada papildus motivāciju apgūt dzimto valodu, izzināt valsts vēsturi un tradīcijas.  Varšavas latviešu skoliņa “Kodoliņš”, turpinot savu darbību jaunajā mācību gadā, aicina arī citus Polijā dzīvojošos latviešu bērnus iespēju robežās apmeklēt nodarbības skoliņā. 

Preses kontaktiem:
Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā