Apvienotais Baltijas Mūzikas akadēmiju simfoniskais orķestris starptautiskas koncertturnejas ietvaros sniegs koncertu Gdaņskā

13.02.2018. 15:06
  • Ārlietu dienests Latvijas valsts simtgadei

Atzīmējot Baltijas valstu simtgadi, triju Baltijas valstu mūzikas akadēmijas apvienojās kopīgā muzikālā projektā un izveidoja Baltijas Akadēmiju orķestri (BAO).

BAO koncerti jau ir skanējuši Igaunijā, Latvijā, 13. un 14. februārī arī Lietuvā, bet 16. februārī Apvienotā Baltijas valstu mūzikas akadēmiju studentu simfoniskā orķestra koncerts notiks Gdaņskas (Polija) Mūzikas akadēmijā, pie diriģenta pults – Guntis Kuzma.

Orķestrī muzicē talantīgākie jaunie mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas. Orķestra māksliniecisko vadību uzņēmies pasaulslavenais un jauno mūziķu vidū populārais igauņu diriģents Kristians Jervi (Kristjan Järvi) sadarbībā ar kolēģiem no kaimiņvalstīm - Gunti Kuzmu no Latvijas un Modestu Barkauski (Modestas Barkauskas) no Lietuvas. 

Projekts aizsākās 2017. gada pavasarī un turpināsies līdz 2019. gadam, ietverot ne vien Latviju, Lietuvu un Igauniju, bet arī Poliju, Vāciju, Somiju un Krieviju. 2018. gadā BAO ar īpaši Baltijas valstu simtgadei veltītu simfoniskās mūzikas programmu koncertēs visās trīs Baltijas valstīs, kā arī ārpus to robežām – Polijā un Vācijā, demonstrējot Baltijas valstu mūzikas unikalitāti, krāsainību, daudzšķautnainību un jauno mūziķu izcilību. Pirms koncertturnejas nedēļas garumā notiks meistarklases Tartu, kurās topošie orķestra mūziķi pilnveidos prasmes izcilu pedagogu vadībā.

Koncertus rada un dara Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmija, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmija un aģentūra GMF La Nota sadarbībā ar Baltijas jūras jauniešu simfonisko orķestri. BAO atbalsta Baltijas valstu Kultūras ministrijas, fonds EAS Enterprise Estonia un Tartu pilsētas pašvaldība.

Preses kontaktiem:
Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

e Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā