Varšavas Universitātes latviešu valodas studenti viesojas Latvijas vēstniecībā

24.01.2018. 15:12

23. janvārī Latvijas vēstniecības telpās notika Varšavas Universitātes Baltistikas nodaļas studentu tikšanās ar vēstniecības darbiniekiem. Vēstniecībā viesojās 10 studenti, kas apgūst latviešu valodu maģistrantūras programmā. Jauniešus pavadīja Baltistikas nodaļas vadītāja Joanna Tabora un latviešu valodas pasniedzēja Liene Gūtmane.

Tikšanās, kas noritēja kā interaktīvs dialogs, notika latviešu valodā. Studenti iepazīstināja ar savu motivāciju apgūt latviešu valodu un dalījās atmiņās par ceļojumiem uz Latviju. Jaunieši arī ieteica Polijas skaistākās vietas, kuras viņuprāt Polijas viesiem būtu vērts apmeklēt.

Latvijas diplomāti iepazīstināja ar savu darba pieredzi un dalījās ar iecerēm par Latvijas 100 - gades svinībām Polijā. Studenti tika aicināti iesaistīties gaidāmajās vēstniecības aktivitātēs.

1990. gadā Varšavas Universitātes Polonistikas fakultātes ietvaros tika izveidota Baltu Filoloģijas katedra. 2009. gadā tā tika pārdēvēta par Vispārīgās valodniecības, Austrumāzijas salīdzināmās valodniecības un Baltistikas katedru. Tā piedāvā iespēju apgūt latviešu un lietuviešu valodas gan bakalaura, gan maģistra līmenī, kā arī iepazīties ar Latvijas un Lietuvas vēsturi, kultūru un literatūru. Studenti apgūst arī praktiskas tulkošanas prasmes.

Latviešu valodas pasniedzēji ir gan no Polijas, gan Latvijas. Latviešu valodas mācības nodrošina Latviešu valodas aģentūra.

 


Preses kontaktiem:

Latvijas vēstniecība Polijā
Adrese: 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Varšava, Polija
Tālrunis: +48 22 617 11 05
Fakss: +48 22 617 11 06
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 twtr   icon-facebook     icon-flickr

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā