Vēstnieks Einars Semanis sveic Latvijas mākslinieku izstādi Silēzijā

27.11.2012. 16:36

27.novembrī Polijas Silēzijas reģiona pilsētas Belsko-Bjala (Bielsko – Biała) mākslas galerijā „BWA” tiek atklāta Latvijas mūsdienu mākslinieku izstāde „Tāda vieta - Latvija”, kura tapusi ar vienas no ilglaicīgākajām un respektējamākajām Latvijas mākslas galerijām – Agijas Sūnas galerijas Rīgā- atbalstu. Tajā apkopoti visu paaudžu mākslinieku, sākot ar vecmeistaru un noslēdzot ar iesācēju, darbi, kuri pārstāv dažādus latviešu mākslai raksturīgos izpausmes stilus – glezniecību, grafiku, stikla un objektu mākslu.

Izstādes atklāšanā uzrunu teiks Latvijas vēstnieks Polijā Einars Semanis un Agija Sūna, klātesot Belsko-Bjalas pilsētas vadībai, vietējo pašvaldību un kultūras iestāžu pārstāvjiem, mākslas un kultūras cienītājiem. Uz izstādes atklāšanu ir ieradušies mākslinieki Madara Gulbis, Bārbala Gulbe, Tatjana Semane, Dainis Gudovskis un Māris Upzars.

Izstādes tapšanā atbalstu sniedza Latvijas goda konsuls Katovicē Tadeušs Biedzkis (Tadeusz Biedzki). Izstāde Belsko-Bjalā būs apskatāma līdz 30.decembrim.

Šajās dienās Krakovā tika atklāta arī plaša Polijas Mākslinieku savienības iniciēta un organizēta Starptautiska mūsdienu mākslas izstāde „Meistaru dzīres”, kas apvienota ar lekciju – debašu ciklu par mākslinieciskajiem meklējumiem un mākslas darbu radīšanas noslēpumiem. Latviju izstādē pārstāv mākslinieki: Dainis Gudovskis, Kārlis Siliņš, Tatjana Semane, Madara Gulbis, Igors Dobičins un mākslinieku grupa „Direct casting”. Izstādes atklāšanā piedalījās Latvijas Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins, Latvijas Republikas Goda konsuls Krakovā Rafals Bžoska (Rafał Brzoska), kā arī Latvijas vēstniecības Polijā pārstāve.