Parīzes latviešu koris

12.12.2018. 11:42

LATVE 18 11 2017

Parīzes koris LATVE

Parīzes koris LATVE izveidojās 2013. gada vasaras saulgriežos: tā dibināšana aizsākās ar latviešu priekšnesumu baltiešu Līgo svētkiem Marly-le-Roi pilsētā sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību un Latviešu apvienību Francijā.

No 2016. gada septembra kori LATVE vada Ināra Braže un tā sastāvā šobrīd ir 37 dalībnieki : gan latvieši, gan franči.

Koris sniedz koncertus ne tikai Francijā, bet arī sadarbojas ar citiem diasporas koriem. Pēdējais no tiem bija koncerts sadarbībā ar vokālo grupu UGUNIS Briselē par godu Lāčplēša dienai.

Pagājušā gadā koris LATVE piedalījās "Eslingenas Dziesmu Svētkiem 70" un pēdējais nozīmīgais pasākums februārī : dalība Latvijas simtgades ietvaros rīkotajās kultūras dienās Nīderlandē, ko organizēja Eiropas latviešu apvienība.

Katru gadu Ziemassvētku laikā, sadarbībā ar asociāciju CAP Esperance tiek rīkots labdarības koncerts, no kura gūtie ziedojumi tiek nosūtīti Latvijā Grašu ciemata bērniem.

2018. gada maijā korim ir paredzēti divi nozīmīgi pasākumi :

-          Sadarbībā ar latviešu apvienību Francijā un Latvijas vēstniecību Parīzē tiks uzņemts « ceļojošais » Latvijas karogs, kam par godu tiks rīkots sviņīgs pasākums un koncerts Parīzē, Luksemburgas dārzā.

-          LATVE kopā ar citiem diasporas koriem piedalīsies kopkoncertā Orsē muzejā Parīzē, kurā par godu valsts simtgadei tiek rīkota vērienīga Baltijas valstu mākslinieku darbu izstāde « Âmes sauvages. Le symbolisme dans les pays baltes ». 

Kā viens no galvenajiem mērķiem 2018. gadā : dalība Dziesmu un Deju svētkos, kuru ietvaros, LATVE ir pieteikusies arī Pasaules latviešu dienas koncertam 2. jūlijā latviešu biedrības namā.

Turpinot Latvijas simtgades svinības, šā gada novembrī LATVE piedalīsies kormūzikas lielkoncertā TERRA CHORALIS Šveicē, ko rīko Cīrihes latviešu koris BALTS.

Koris LATVE aicina savā pulkā arī jaunus dalībniekus! Interesentus aicinām sazināties ar kori pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.